Zeytinyağlı sabun, günümüzde en çok kullanılan bitkisel sabunlardan biridir. Özellikle saça olan faydaları ile bilinen zeytinyağlı sabunu, tamamen doğal ve organik içeriği ile bilinmektedir. Dolayısıyla pek çok saç ve saç derisi rahatsızlıkları için doğal bir çözüm olarak kullanılmaktadır.

Saç bakımında olduğu kadar cilt bakımında da zeytinyağlı sabunun faydalarını görebilmek mümkündür. Örneğin; kuru ciltler için ideal bir nemlendirici olan zeytinyağlı sabun, cildin ışıl ışıl parlamasına, sivilce oluşumunun önüne geçilmesine, ciltteki çatlakların giderilmesine, gözeneklerin temizlenerek cildin rahat bir nefes almasına ve ölü derilerin atılmasına fayda sağlamaktadır.

Zeytinyağlı Sabununun Saça 10 Faydası

Zeytinyağlı sabunun saça faydalarından ilki, içeriğinde bulunan bol miktardaki E vitamini sayesinde saçı derinlemesine beslemesidir. Saça uygulanmasının ardından saç derisindeki kan dolaşımını etki eden zeytinyağlı sabunu, bu sayede saç dökülmesinin kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilmektedir.

Zeytinyağlı sabunun saçlarda düzenli bir şekilde kullanılması halinde, saçların yumuşadığı görülebilmektedir. Bu nedenle saçlar daha kolay taranmakta ve sağlıklı bir hal almaktadır. Bunun ile beraber saçların ışıl ışıl parlamasını sağlaması, daha hacimli görünmesini sağlaması, elektriklenme yaşayan saçlarda bu sorunun önüne geçilmesi ve kepeklenme sorununu da gideriyor olması, yine zeytinyağlı sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra zeytinyağlı sabunu saçlarını şekle sokamayanlara da kolaylık sağlayabilmektedir. Üstelik her banyoda kullanılan bu sabun, saçların daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olmakta ve ayrıca saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırması sebebiyle, saç olmayan bölgelerde dahi saç çıkmasını sağlayabilmektedir.

Zeytinyağlı sabunu, saçlarda ve hatta ciltte sağlamış olduğu bu ve bunun gibi pek çok faydasından dolayı kişisel bakım amacıyla kullanılmaktadır.

Zeytinyağlı Sabun Nasıl Kullanılır?

Zeytinyağlı sabunun kullanım şekilleri, genellikle kullanım amacına göre değişebilmektedir. Ciltte sivilcelerin giderilmesi, nemlendirilmesi ve bunun gibi cilt bakımları için kullanılacak olan zeytinyağlı sabunu, öncelikle su ile ıslatılarak köpürtülmesi ve köpüğün cilde masaj yaparcasına uygulanması gereklidir. Birkaç dakikalık bu işlemin ardından cildin bol su ile yıkanması yeterli olacaktır.

Saç bakımı için kullanılmak istenmesi halinde ise, bu doğal sabunu her banyoda kullanabilmek mümkündür. Kullanım esnasında özellikle saç diplerine masaj yapılması, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandıracaktır.

Zeytinyağlı Sabun Nerede Satılır?

Zeytinyağlı Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Zeytinyağlı Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler