Aktar Bloğu

Zeytinyağlı Sabununun Cilde 10 Faydası

Zeytinyagli sabunun cilde  faydasi

Zeytinyağlı sabun, saf zeytinyağından üretilen ve kişisel bakım ürünü olarak kullanılan bir sabundur. Gerek cilt bakımında, gerekse saç bakımında en pahalı bakım ürünlerini dahi gölgesinde bırakabilecek bir ürün olan zeytinyağlı sabun, saf sızma zeytinyağı ile elde edilmektedir. En hassas cilt yapısına sahip olan ve hatta bebeklerde dahi kullanılması uygun olan bu sabun, tümüyle doğal yollardan üretilirken, içeriğine herhangi bir kimyasal madde karıştırılmamaktadır.

Doğanın insanlar için sunmuş olduğu mucizevi bitkilerden biri olan zeytin sayesinde elde edilen zeytinyağı, insan vücudu ve sağlığı açısından oldukça önemlidir. Pek çok konuda fayda sağlayan bu yağ, aynı zamanda kozmetik sektöründe de uzun zamandır kullanılmaktadır. Zeytinyağından elde edilen bu sabunun içeriğindeki E vitamini ve antioksidan özelliği sayesinde saç ve cilt bakımına bir hayli fayda sağlamaktadır. Bitkisel sabun türlerinin en çok tercih edilenlerinden biri olan zeytinyağlı bu sabun, iyi bir bakım ürünü olması ile beraber oldukça doğal bir temizleyici olarak da kullanılmaktadır.

Zeytinyağlı Sabununun Saça 10 Faydası

Cilt bakımı ile beraber aynı zamanda saç bakımı için de ideal bir ürün olan zeytinyağlı sabun, saç derisindeki kan dolaşımını artırabilmekte ve saç dökülmesinin önüne geçebilmektedir. Sahip olduğu E vitamini sayesinde saçı beslerken, düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde saçların doğal bir yumuşaklık kazanmasına ve bu sayede kolay bir şekilde taranmasına yardımcı olmaktadır.

Zeytinyağlı sabun saçın hacimli bir şekilde görünmesini sağlar, elektriklenmeyi engeller ve saçın kepeklenmesinin önüne geçmektedir. Bunun ile beraber saçın daha parlak bir görünüm kazanmasını sağlarken, bukleli ya da dalgalı saçların daha kolay şekil almasına yardımcı olmaktadır. Kişinin zeytinyağlı sabunu düzenli kullanması halinde, saçı olmayan noktalardan saç çıkması mümkündür. Ayrıca bu sabunu kullandıktan sonra saçının sertleşmesinden şikayet edenler için, saçını yıkadıktan sonra elma sirkesi ile durulaması önerilmektedir.

Zeytinyağlı Sabunun Cilde 10 Faydası

Zeytinyağlı sabunun cilde faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Bunlardan yalnızca 10’una örnek göstermek gerekirse; zeytinyağlı sabun kuru ciltler için oldukça ideal bir nemlendiricidir. Cildi nemlendirerek soyulmasını engellemekte ve cilde bir ışıltı kazandırmaktadır. Cilt lekelerinin azalmasında oldukça etkili olan bu doğal sabun, ayrıca uzun süreli kullanımda sivilcelerin oluşumunu önemli ölçüde engellemektedir. Ciltte meydana gelen alerjik etkileri en aza indirgerken, şampuanlar gibi çeşitli kimyasallar içermediğinden, bebeklerde dahi güvenle kullanılabilmektedir. Ayrıca kadınların en büyük problemlerinden olan selülitlerin giderilmesine, ciltteki ölü derinin atılmasına, çatlakların yok olmasına ve gözeneklerin açılarak cildin nefes almasına yardımcı olmaktadır.

Zeytinyağlı Sabun Nerede Satılır?

Zeytinyağlı sabun, marketlerde, bitkisel sabun ve kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarla birlikte aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen zeytinyağlı sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinde sipariş oluşturabilirler.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler