Aktar Bloğu

Zeytinyağlı Sabun Nasıl Kullanılır?

Zeytinyagli sabun nasil kullanilir

Zeytinyağlı sabun, faydaları oldukça fazla olan ve cildin güzelliği açısından en fazla kullanılan doğal sabunlardan biridir. Zeytin ağacının meyvesinden elde edilen elde edilen zeytinyağlı sabun, bünyesinde pek çok faydalı vitamin, mineral ve bileşene yer vermektedir. Bu gibi özellikle sayesinde ciltte kullanıldığında içeriğindeki bütün vitamin ve mineralleri cilde gönderebilmekte ve cildin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Zeytinyağlı Sabunu Nasıl Kullanılır?

Çoğunlukla saç bakımı ya da cilt bakımı gibi kişisel bakım amacıyla tercih edilen bu sabun, amaçları doğrultusunda kullanılmaktadır. Örneğin; banyoda cilt ya da saç için kullanılacak olan zeytinyağlı sabun, çok köpüren bir sabun değildir. Dolayısıyla ilk olarak sabunun sıcak suyun altında ya da sıcak su dolu bir kabın içerisinde iyice köpürtülmesi gerekebilmektedir.

Yüz bakımı için tercih edilen zeytinyağlı sabunun ise yine ılık su yardımı ile iyice köpürtülmesi ve köpüklerin parmak uçları ile masaj yapacak şekilde yüze uygulanması gerekmektedir. Bu sayede fayda sağlayan bu sabun, ölü derileri gidererek cildi derinlemesine temizleyebilmektedir.

Zeytinyağlı Sabunu Özellikleri

Oldukça eski çağlardan bu yana kullanılmakta olan zeytinyağlı sabun, tamamen doğa ve organik olarak üretilen bitkisel sabunlardandır. İçeriğinde hiçbir katkı maddesi olmadığından dolayı bebeklerde dahi rahatlıkla kullanılabilen zeytinyağlı sabun, kendine has bir kokuya ve cildi rahatlatma etkisine sahiptir. İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildi besleyip daha güzel bir görünüm elde etmesini sağlarken, saçların elektriklenmesini de engellemektedir.

Bebeklerde dahi güvenle kullanılabilecek olan bu sabun, bebeklerin saç hücrelerini yenileyerek saçların daha güçlü uzamasını sağlamakta, yetişkinlerde de saçların gürleşmesini ve dökülen saçların yerine yenisin çıkmasını sağlamaktadır. Üstelik cilt problemlerine oldukça iyi gelen bu sabun, çeşitli cilt ve deri hastalıkların iyileşmesi, sivilce ve siyah noktaların giderilmesi ya da antiseptik, antibakteriyal gibi özelliklere sahiptir.

Zeytinyağlı Sabun Zararlı Mı?

Zeytinyağlı sabunu faydaları oldukça fazla olurken, bilinen herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat yine de bu sabunu kullanan bazı kişiler, sabun ile alakalı şikayetlerini dile getirebilmektedir. Örneğin zeytinyağlı sabun ilk kullanımlarda saçın sertleşmesine neden olabilirken, aynı zamanda kullanılan birkaç damlalık elma sirkesi, oluşan sertliği giderebilmektedir. Öte yandan zeytinyağlı sabun şampuan ile beraber kullanıldığında saçta kepek oluşabilmektedir. Dolayısıyla bu sabunu kullanırken başka herhangi bir kimyasal kullanılmaması gerekmektedir.

Zeytinyağlı Sabun Nerede Satılır?

Zeytinyağlı Sabun, marketlerde, aktarlarda, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen zeytinyağlı sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler