Aktar Bloğu

Yosun Yağının Faydaları Nelerdir?

Yosun Yağının Faydaları Nelerdir?

Yosun yağı, su yosunundan elde edilen bitkisel yağlardan biridir. Vitamin ve mineral bakımından zenginliği ile bilinen yağ, cilt üzerinde oldukça etkilidir. Son yıllarda kullanımı bir hayli artan bitkisel yağlardan biri olan bu yağ, pek çok cilt problemine iyi gelmektedir. Cildin sıkılaşmasını ve sarkan bölgelerin onarılmasını sağlarken, aynı zamanda doğum sonrası ciltte meydana gelen problemleri giderebilmektedir.

Genellikle cilt bakım ürünleri arasında sıklıkla rastlanılan bu yağ, kilo problemi olanlar için de oldukça ideal bir üründür. Göz altı torbalarının ve morlukların ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak da yine yağın faydalarındadır.

Yosun Yağının Faydaları Nelerdir?

Yosun Yağının Faydaları Nelerdir?

Yosun Yağının Faydaları Nelerdir?

İnsan vücuduna oldukça faydalı olan yağlardandır. Son yıllarda bitkisel ürünlerin kullanımının yaygınlaşması ve çeşitli faydaları ile adını duyuran bu yağ, içeriğindeki pek çok vitamin ve mineral sayesinde çeşitli problemler için faydalı olabilmektedir. Örneğin; vücuttaki zehirli toksinlerin atılmasına yardımcı olan bu yağ, enzimlerin çalışmasına, kan dolaşımının ve buna bağlı olarak metabolizmanın hızlı çalışmasına, vücudun nem dengesinin korunmasına ve tiroid hormonlarının dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Bunun ile beraber kemikleri ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi, doğal bir antiinflamür ve diürektik oluşu, vücudun asit – baz dengesini koruması, yosunun yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Yosun Yağının Cilt için Faydaları

Cilt üzerinde oldukça etkili olan bir bitkisel yağdır. Selülitli bölgelerin düzgün bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan yağ, ciltteki hücrelerin yenilenmesini, deri altı yağların çözülmesini ve içeriğindeki selenyum sayesinde cildin daha dinç ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca cildin nem dengesini sağlayarak daha yumuşak, ipeksi ve parlak bir görünüm kazandırırken, cildi tozdan, yağdan ve kirden arındırmaktadır.

Yosun Yağının Saç için Faydaları

Saç için Faydaları

Saç için Faydaları

Cilt üzerinde etkisi olduğu kadar saç üzerinde de etkileri bulunmaktadır. Sahip olduğu pek çok vitamin ve mineral sayesinde saç köklerinin güçlenmesini sağlayan yosun yağı, bu sayede saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. Bunun ile beraber saç dökülmesini önemli ölçüde azaltmaya yarayan yağ, koparak dökülmelerin, yıpranmaların ve saç uçlarında meydana gelen kırıkların da önüne geçebilmektedir. Yosun yağının cilt ve saç üzerindeki mucizevi etkilerinden faydalanabilmek için düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Yosun Yağının Faydaları Nelerdir?

  1. TÜRKER dedi ki:

    Kendime diye söylediğim ürünleri ailecek kullanıyoruz. Harikasınız

Yorumlar kapalı.