Aktar Bloğu

Ylang Ylang Yağı Ne İçin Kullanılır?

Ylang ylang yagi ne icin kullanilir

Ylang ylang yağı, günümüzde pek az rastlanan, ancak insan sağlığına büyük ölçüde faydalı olan bitkisel yağlardan biridir. Cananga Odorata isimli ağaçtan elde edilen ylang ylang yağı, bu ağacın sahip olduğu özel çiçeklerin damıtılması yolu ile üretilmektedir. Bu nedenle de nadir bulunmakta ve oldukça önemli olmaktadır.

Oldukça zengin bir içeriğe sahip olan ylang ylang yağı, insan sağlığına çeşitli alanlarda fayda sağlayabilmektedir. Sakinleştirici özelliğine sahip olan ve bu sayede insanı sakinleştiren dinlendiren ve rahatlatan bu yağ, aynı zamanda uykusuzluk problemi çekenler için ideal bir ürün olarak sunulmaktadır. Gerginliği alarak uykuya dalmayı kolaylaştırırken afrodizyak özelliği ile de dikkat çekmektedir. Üstelik ylang ylang çiçeklerinin doğurganlık sistemini düzenlediği de elde edilen bilgiler arasında yer alırken, doğurganlık sistemi ile alakalı problem yaşayanlara ylang ylang yağı tavsiye edilmektedir.

Ylang Ylang Yağı Ne İçin Kullanılır?

Ylang ylang yağı pek çok amaç doğrultusunda kullanılabilecek doğal ürünlerden biridir. Yüzde 100 doğal ve organik bir içeriğe sahip olan ylang ylang yağı, saç, cilt ve genel sağlık üzerinde oldukça etkili olan bir yağdır. Örneğin; cilt bakım yağları arasında yer alan ve antiseptik özelliği sayesinde cildin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlayan bu yağ, ciltte meydana gelen kesikler, yaralar, yanıklar ve sıyrıklar için kullanılmakta, bu gibi yaraların iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Bunun ile beraber sedef, egzama gibi cilt rahatsızlıklarına iyi gelmesi, cildin daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayan ylang ylang yağı, aynı etkileri saç bakımında da gösterebilmektedir.

Öte yandan genel sağlık açısından da oldukça etkili olan bu yağ, yüksek tansiyonun dengelenmesini, böbrek rahatsızlıklarının giderilmesini, düzensiz kalp atışlarının düzene girmesini ve epilepsi krizlerinin kontrol altına alınabilmesini de sağlayabilmektedir. Bu gibi faydaları nedeniyle ylang ylang yağını kullanabilmek mümkündür.

Ylang Ylang Yağını Bebekler ve Çocuklar Kullanabilir mi?

Tüm bitkisel ve organik yağlarda olduğu üzere ylang ylang yağının da bebekler ve çocuklar üzerinde kullanımı tavsiye edilmemektedir. Her ne kadar oldukça faydalı ve etkili bir kişisel bakım ürünü olsa da, bebeklerin ve çocukların cilt yapısı narin olduğundan bu gibi bitkisel ürünleri kaldıramamaktadır. Bu nedenle de kesinlikle kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Ylang Ylang Yağı Nerede Satılır?

Ylang Ylang Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ylang Ylang Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

2 “Ylang Ylang Yağı Ne İçin Kullanılır?”üzerine düşünceler

  1. DUYGU dedi ki:

    Çok iyi.

  2. SEZAİ dedi ki:

    İlk olarak kendime aldım sonra memnun kaldığım için annem aldı şimdi de ablama alıyoruz. Bir dahakine babamın aramıza katılacağına eminim 😊

Yorumlar kapalı.