Aktar Bloğu

Yeşil Çayın Zayıflamaya Etkisi

Yeşil Çayın Zayıflamaya Etkisi

Yeşil çay, çay bitkisi olarak anılan Camellia Sinensis bitkisinden üretilmektedir. Özellikle Asya başta olmak üzere ülkemizde ve dünya da oldukça fazla tüketilen çayların arasındadır. Yeşil çay siyah çaya göre daha az işlem gördüğü için antioksidan etkisi daha fazladır. Bu nedenle yeşil çayın fayda ve özellikleri siyah çaya göre daha ön plana çıkıyor. Son zamanlarda herkesin birbirine sorduğu soruların başında gelen “Yeşil Çay Zayıflatır mı?” sorusuna gelelim.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

Sadece yeşil çayı içerseniz ve bunun dışında bir şey yapmazsanız zayıflamanız oldukça zordur. Düzenli bir şekilde egzersiz yaparsanız ve beslenme biçiminizi kontrole alırsanız yeşil çayın etkilerini görürsünüz. Bunları yaparsanız yeşil çay size iştah bastırmada ve yağ yakımında gerekli olan mineralleri sağlar. Böylece yeşil çayın etkilerini daha fazla görürsünüz. Sonuç olarak düzenli bir şekilde diyet yapıyorsanız veya zayıflamak için egzersizler yapıyorsanız yeşil çay size çok yardımcı olacaktır.

Yeşil Çayın Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

  • Kilo vermeye yardımcıdır.
  • Antioksidandır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kan basıncını düşürür.
  • Kalp ritmini düzenler.

Yeşil çayın sayılmayacak çok daha fazla sağlığımız için faydası vardır. Özellikle de kadınların sıklıkla merak ettiği yeşil çayın zayıflatıp zayıflatmadığı sorunsalı her zaman gündeme gelir. Yaz dönemlerinin yaklaşmasıyla birlikte kadınların kilo problemleri sıklıkla gündeme gelir. Peki gerçekten yeşil çay zayıflatıyor mu? Yeşil çay doğrudan zayıflatmıyor ancak zayıflamaya yardımcı oluyor. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan yeşil çay, bununla birlikte de zayıflama hızını artırıyor. Sadece yeşil çay zayıflamada etkili olmayıp, melisa çayı, meyveli çaylar da metabolizmanın hızlanmasına yardımcı oluyor. Adaçayı, ıhlamur ve diğer kış çayları ise ödem atmanıza yardımcı oluyor.

Bitki Çayları Nerede Satılır?

Bitki Çayları, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Hint Yağı satın almak isteyenler Bitki Çayları üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.