Aktar Bloğu

Yeşil Çayın Antioksidan Etkisi

Yesil cayin antioksidan etkisi

Tarihi milattan önceki yıllara dayanan yeşil çay, günümüzde hemen hemen herkesin içtiği bitki çayları arasında bulunmaktadır. Dünyada en fazla tüketilen içeceklerin başında gelen yeşil çayı herkesin bilmesine ve içmesine rağmen, faydaları ve etkileri yeteri kadar iyi bilinmiyor. Çeşitli üniversitelerde ve bilim alanlarında yapılan araştırmalara göre yeşil çayın birçok faydası tespit edilmiştir. Son 15-20 yıl içerisinde yapılan bu araştırmalar son zamanlarda daha sık olmuştur ve insanlara yeşil çayın faydaları hakkında önemli bilgiler sunmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Yeşil Çayın Sağlığımız için Önemi

Uzmanlar tarafından söylenen ortak görüşe göre sağlığı korumada en önemli maddenin antioksidan olduğu söylenmiştir. Antioksidan etkideki tüm maddeleri de yeşil çay ile almak mümkündür. Yeşil çayın antioksidan etkisi oldukça yüksektir ve antioksidan etki gösteren polifoneller yeşil çayda oldukça fazla miktarda vardır. Dolayısıyla da yeşil çayı sadece lezzeti için veya sevdiğimiz için içmenin dışında oldukça yüksek olan yeşil çayın antioksidan etkisi içinde içmeliyiz. Günde 3-4 bardak yeşil çay içerek uygun miktarda antioksidan maddeyi almış oluruz. Yeşil çayın içerisinde bulunan ve antioksidan olan kateşinler kanser gibi hastalıklara bile çok büyük çözümler üretiyor. Ayrıca yeşil çayı demlerken ilk 5 dakika içerisinde kateşinlerin büyük çoğunluğu suya geçmektedir. Eğer limon seviyorsanız yeşil çayın içerisine limon sıkarak kateşinlerin suya daha hızlı geçmesini sağlayabilirsiniz. Limonun haricinde yeşil çay ile beraber kullanmak istediğiniz diğer aromalarda yeşil çayın antioksidan etkisine herhangi bir zarar vermez. Aromalı yeşil çay içerek antioksidan oranından hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Bazı yeşil çay içen kişilerin kafasına takılan sorulardan biri de yeşil çayda siyah çay ve diğer çaylara göre antioksidan etkinin fazla olmasıdır. Yeşil çayın siyah çay ve diğer çaylara göre antioksidan etkisinin daha fazla olmasının sebebi yeşil çayın fermantasyon işlemidir. Yeşil çayda diğer çaylar gibi çay bitkisinde elde edilir ama yeşil çay elde edilirken yaprakları fermantasyona uğramaz. Kimyasal yapısı siyah çaya benzer olsada fermantasyon işlemi uygulanmadığı için antioksidan derecesi oldukça yüksektir.

Yeşil Çayın Antioksidan Etkisi

Yeşil çayın faydaları arasında en dikkat çeken etki şüphesiz yeşil çayın antioksidan etkisidir. Yeşil çayın elde edildiği aşamalarda çok az işleme uğradığı için antioksidan etkisi oldukça fazladır. Yeşil çayın faydaları içerisinde bulunan bu antioksidan etkisi diğer çaylarda yeşil çay kadar bulunmamaktadır. Uzmanların görüşlerine göre sağlıklı bir yaşam sürmek için vücudumuzun antioksidan madde alması gerekmektedir. Bu antioksidan maddeyi de yeşil çay ile almak mümkündür. Günde 3-4 bardak civarında yeşil çay içerek, yeterli miktarda vücudumuza antioksidan almış oluruz. Ayrıca yeşil çayın içerisinde bulunan ve bir tür antioksidan madde olan kateşinler yeşil çayı demlerken ilk 5 dakika içerisinde suya geçmektedir. Antioksidan madde olan kateşinlerin suya daha hızlı geçmesini sağlamak için limon kullanabiliriz. Limon kullanarak kateşinlerin suya daha hızlı geçmesini sağlamış oluruz. Yeşil çayı içmek için demlediğimizde yeteri kadar demlemezsek kateşinler suya geçmeden tüketmiş oluruz.

Yeşil çay tüm marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden aromalı yeşil çayları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Benzer İçerikler