Aktar Bloğu

Yaza Merhaba Demeden Yağ Yakımını Hızlandıran Bitki Çaylarını Denemelisiniz!

Yaza Merhaba Demeden Yağ Yakımını Hızlandıran Bitki Çaylarını Denemelisiniz

Kış aylarından çıktığımız şu günlerde kimimiz forma girmek için kimimiz ise şifa bulmak için bitki çaylarına başvuruyoruz. Doğanın bize bahşettiği mucizeler olan bitki çayları bin bir türlü derde deva. Özellikle de yaz dönemine merhaba dediğimiz bu dönemlerde kadınların ortak problemi hızlı bir şekilde kilo vermek. Peki hangi bitki çayları yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı oluyor? İşte detaylar!

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Yeşil Çay

Çağımızın vebası denilen kansere karşı korur. Antioksidan kaynağı olan yeşil çay diyetlerde de kullanılır, yağ yakımını hızlandırır. Kalbe iyi gelir. Günde 2 fincan içmek yeterli olacaktır.

Ada Çayı

Bilim dünyasında salvia olarak tanınan bu mucizevi bitki ilaç yapımında da kullanılmaktadır. Ancak ilaç niyetine tüketmemelidir. Çay olarak içildiğinde sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Gazı giderir. İdrar söktürücüdür. Hamile kadınlara kullanmaları tavsiye edilmez.

Melisa Çayı

Uykusuzluğa iyi gelir. Rahatlatır, huzursuzluğunuzu alır. Diş ve baş ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır.

Rezene Çayı

Rezene tohumundan hazırlanır. Bebeklerde gazı söktürür. Stresi alır. Hıçkırığı giderir. İştah kapatıcı özelliği olduğundan diyetlerde kullanabilir. Günde bir fincan içmek yeterlidir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!