Acı badem yağı, kişisel bakım alanında kullanılan bitkisel yağlardan biridir. Tatlı badem yağına kıyasla sert bir yapıya sahip olduğundan pek fazla tercih edilmese de, acı badem yağının da pek çok faydası bulunmaktadır. Özellikle de yaşlanma etkilerine karşı göstermiş olduğu üstün performansı ile dikkat çeken bu yağ, su ya da daha hafif olan bitkisel yağlar ile seyreltilerek kullanılmaktadır.

Yaşlılık Belirtileri Gösteren Ciltler için Acı Badem Yağı

Pek çok cilt ve saç probleminde fayda sağlayan acı badem yağı, özellikle cilt kırışıklıklarındaki etkileri ile bilinmektedir. Yaşlılık belirtileri gösteren ciltler için acı badem yağı mucizevi bir etki gösterirken, kaz ayağı olarak nitelendirilen göz çevresindeki kırışıklıklara karşı birebir etki göstermektedir.

Günümüzde bütün kırışıklık ve kişisel bakım kremlerinin içeriğinde yer alan bu yağ, aynı zamanda ciltte, ellerde ve ayaklarda meydana gelen çatlamalara da iyi gelmektedir. Fakat kullanımında dikkatli ve özenli olunması, faydalarını görebilme konusunda önemlidir.

Acı Badem Yağının Cilde Faydaları

Yaşlılık belirtileri gösteren ciltler için acı badem yağı kullananlar, aynı zamanda bu yağın çeşitli faydalarını da görmektedir. Örneğin; siyah nokta, sivilce ve akne gibi cilt sorunlarına iyi geldiği bilinen bu yağ, ideal bir makyaj temizleme ürünü olarak da kullanılabilmektedir. Bu nedenle de cilt bakım yağları arasında yer edinmektedir.

İçeriğindeki zengin E vitamini ve mineraller sayesinde yalnızca cilt üzerinde değil, saç üzerinde de oldukça etkili olan acı badem yağı, saçların daha sağlıklı bir yapıya sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra saç diplerinde meydana gelen deri hastalıklarının giderilmesi, saç köklerinin beslenmesi, saçların daha parlak, daha canlı ve daha gür bir yapıya sahip olması, dökülmelerin önüne geçmesi ve dökülen saçların yerine yenilerinin uzamasını sağlaması, yine acı badem yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Acı Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Acı badem yağının kullanımı oldukça önemlidir. Sert yapısı nedeniyle zeytinyağı ve bunun gibi hafif yağlar ile seyreltilerek kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde ciltte yanmalara ya da tahrişe neden olabilmektedir. Ayrıca kaz ayağı kırışıklıklarında kullanırken göze temasından kaçınılması da oldukça önemlidir.

Acı Badem Yağı Nerede Satılır?

Acı Badem Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Acı Badem Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler