Aktar Bloğu

Yasemin Yağının Faydaları Nelerdir?

Yasemin yaginin faydalari nelerdir

Yasemin yağı, hoş ve büyüleyici kokusuyla bilinen yasemin çiçeğinin bazı işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen bitkisel bir yağdır. Yasemin yağın etkisi, oldukça eski dönemlere dayanırken, pek çok rahatsızlığın giderilmesi konusunda oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.

Yasemin yağı, geçmişten günümüze dek Mısır ve Çin gibi ülkelerde şifa kaynağı olarak kullanılan bitkisel yağlar arasında yer almaktadır. Özellikle cilt olmak üzere vücudun pek çok bölümüne ayrı ayrı fayda sağlayan bu yağ, güzel kokması nedeniyle de oldukça sık tercih edilmektedir.

Yasemin Yağının Faydaları

Sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olan yasemin yağı stres altında olan insanlar adına oldukça ideal bitkisel yağlardan biri olurken, bu özelliği ile stres kaynaklı çeşitli problemlerin üstesinden gelebilmeye yardımcı olmaktadır.

Yasemin yağı, emziren anneler için de oldukça ideal olan bitkisel yağlardan biridir. Süt artırıcı etkisi bulunan bu yağ meme tümörleri ve kanserinden de korurken, hamilelerin son günlerinde rahatlamalarına ve kolay bir doğum süreci geçirmelerine yardımcı olmaktadır.

Bunun ile beraber kansere karşı koruyucu özelliği de bulunan bu yağ, bağışıklık sistemi üzerinde etki göstererek, kanserli hücre oluşumunu engellemektedir.  Öte yandan adele zorlamaları ve kramplara, romatizmalı ağrılara, kolesterole ve kalp sağlığına iyi gelmesi de yine yasemin yağının faydalarındandır.

Cilt İçin Yasemin Yağı

Yasemin Yaginin Faydalari Nelerdir 1

Özellikle kuru, hassas ve nemini kaybetmiş olan ciltler üzerinde oldukça etkili olan yasemin yağı, genel olarak cilt sağlığında oldukça etkili olan bir yağdır. Pamuğa damlatılan birkaç damla yasemin yağı yüze uygulandığında, cildin temizlenip arınmasını sağlarken, aynı zamanda gözeneklerin sıkılaşmasını ve bu sayede siyah nokta, sivilce gibi problemlerin oluşumunu engellemektedir.

Sağlık İçin Yasemin Yağı

Yasemin yağı aynı zamanda genel sağlık açısından da oldukça fazla tüketilen bitkisel yağlardandır. İçeriğindeki pek çok yararlı bileşen ve sahip olduğu amtiseptik, antidepresan, afrodizyak gibi özellikleri sayesinde hemen hemen her türlü probleme iyi gelen yasemin yağı, cinsel rahatsızlıkların giderilmesinden kolesterolün düşürülmesine, yaraların kabuk bağlayıp iyileşmesinden soğuk algınlığı ve öksürükten kurtulmaya, düzensiz ve zor geçen adetlerin bir düzene girmesinden rahim sağlığına kadar pek çok alanda, pek çok fayda sağlayabilmektedir.

Yasemin Yağı Nerede Satılır?

Yasemin Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Yasemin Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.