Aktar Bloğu

Yakıotu Bitki Çayını Demlemenin Püf Noktaları!

Yakıotu bitki cayini demlemenin puf noktalari

Yakıotu bitki çayı, insan sağlığına faydaları bulunan ve yakıotu ya da meragülü adı ile bilinen bir bitki ile hazırlanan bir çaydır. İçeriğindeki faydalı bileşenler sayesinde prostattan kabızlığa, cilt ve derideki yaralardan öksürüğe varana kadar pek çok sağlık probleminin iyileşmesine etki etmektedir. Her ne kadar bitki çayları arasında pek fazla bilinmese de, sağlığa olan faydaları oldukça fazladır. Üstelik bu bitki çayını günümüzde pek çok aktardan ya da eczaneden temin edebilmek mümkündür.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Yakıotu Bitki Çayını Demlemenin Püf Noktaları

Pek çok bitki çayında olduğu gibi yakıotu bitki çayını demleme konusunda da bazı püf noktalar bulunmaktadır. Örneğin; su ile beraber yakıotunun kaynatılmaması ve kaynamış suyun içerisine ilave edildikten sonra yaklaşık olarak 10 dakika boyunca demlenmeye bırakılması, yakıotu bitki çayını demlemenin püf noktalarındandır.

Yakıotu Bitki Çayı Yerine Bunları Tercih Edebilirsiniz!

Yakıotu bitki çayı, tamamen doğal ve organik bir bitki çayı olması nedeniyle özellikle iyi huylu prostat, cinsel işlev bozuklukları ve idrarın atılması konusunda olumlu yönde büyük etkileri bulunmaktadır. Fakat yakıotu bitki çayı, keskin kokusu ve tadı nedeniyle bazı kişiler tarafından tüketilmek istenmeyebilir. Bunun yerine tüketilebilecek bitki çayları ise; funda otu bitki çayı, ıhlamur çayı, çınar ağacı yaprağı çayı, ginkgo bitki çayı ve civan perçemli bitki çayı olabilmektedir. Bu gibi çaylar, hemen hemen yakıotu bitki çayı ile aynı faydaları sağlayabilmektedir.

Funda otu bitki çayı; sindirim sistemini destekleyen, kabızlık ve ishal gibi problemleri gidermeye yarayan bitki çaylarından biridir. Bunun ile beraber ciltte meydana gelen deri problemlerinin üst solunum yollarında oluşan astım, bronşit gibi rahatsızlıkların ve kardiyovasküler sağlık problemlerinin iyileşmesine fayda sağlamaktadır.

Ihlamur çayı; kışın en çok tüketilen bitki çaylarındandır. Soğuk algınlığı, grip, nezle, öksürük gibi rahatsızlıkların giderilmesine etkili olan bu çay, vücut direncini artırmaya yaramaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Çınar ağacı yaprağı çayı; diş eti problemlerinin, diş ağrılarının, ağız içi yaraların, vajinal akıntıların, epilepsinin ve sedef gibi cilt hastalıklarının giderilmesinde etkisini göstermektedir.

Ginkgo bitki çayı; migren ağrılarına, depresyona, astım ve bronşite, felç geçirme ihtimaline, göz sağlığına, hemeroide, zihin sağlığına ve cinsel isteksizliğe oldukça faydalı olan bitki çaylarındandır.