Aktar Bloğu

Yakıotu Bitki Çayını Çok İçmenin Sakıncası Var mı?

Yakıotu Bitki Çayını Çok İçmenin Sakıncası Var mı

Yakıotu bitki çayı, çeşitli alanlarda insan sağlığına fayda sağlayan bitki çaylarından biridir. İçeriğindeki faydaları bileşenler sayesinde kanserli hücrelere dahi etki eden bu bitki çayı, ancak doğru ve dozunda kullanıldığında faydalı olmaktadır. Fazla tüketildiğinde ise istenmeyen sağlık sorunlarına neden olabilir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Yakıotu Bitki Çayı Çok İçilirse Bir Şey Olur mu?

Yakıotu bitki çayı, çok içildiği takdirde insan sağlığına zararı dokunan bir çaydır. Bu nedenle tıpkı diğer bitki çaylarında olduğu üzere yakıotu bitki çayının da bir kullanım şekli ve tavsiyeleri bulunmaktadır. Taze olarak demlenen bu çayın sabah yemekten önce ve akşam yemekten sonra olmak üzere en fazla günde 2 kez 1 fincan olarak tüketilmelidir.

En fazla 2 hafta boyunca düzenli olarak tüketilmesi gereken yakıotu bitki çayının, 2 hafta sonrasında birkaç günlük ara verilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde düzenli olarak kullanıldığında faydalı olur. Aksi takdirde yakıotu bitki çayı çok içilirse zararlı olacaktır.

Yakıotu Bitki Çayını Çok İçmenin Zararları Var mı?

Yakıotu bitki çayını çok içmenin zararları bazı kişilerde deri döküntüleri, kaşıntı, kızarıklık ve bunun gibi alerjik reaksiyonlar olarak örneklendirilebilir. Bitki çayları birer şifa kaynağı olduğundan günümüzde pek çok insan “ne zararı olabilir ki?” düşüncesi ile bol bol tüketebilmekte ve ancak bu şekilde faydalı olabileceğini düşünmektedir. Fakat aksine bu durum yakıotu gibi pek çok bitki çayının faydasını değil, zararını ortaya çıkarmaktadır. Dolayısıyla her türlü bitki çayını tüketirken dikkatli olmalı ve 2 hafta sonrasında küre ara verilmesi gerekmektedir.

Yakıotu Bitki Çayının Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

Yakıotu Bitki Çayının faydaları ise; ishal gibi bağırsak sorunlarında kabızlık yapıcı etkisi ile ishali düzenlemesi, idrar yolu enfeksiyonlarında idrar söktürücü özellik göstermesi, cilt ve vücuttaki şişkinlik ve iltihabı dağıtması, vücutta biriken toksinlerin dışarı atılmasını sağlaması, prostat kanserinde kanserli hücrelerin gelişmesi ve yayılmasını önlemesi, öksürüğü gidermesi, astım ve boğmaca gibi solunum yolu rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olması gibi etkileri, bu çayın faydaları arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Yakıotu bitki çayını hazır poşet çay olarak satın almak mümkün olacağı gibi, aktarlardan kurumuş ve demlemeye hazır ot olarak alabilmek de mümkündür. Tavsiye edilen ise evde demleyebilecek şekilde olan kurumuş yakıotunun satın alınmasıdır.

Yakıotu Bitki Çayı Nerede Satılır?

Yakıotu Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Yakıotu Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Benzer İçerikler