Aktar Bloğu

Yağlı Ciltler İçin Sarımsak Yağı Kullanabilirsiniz!

Yagli ciltler icin sarimsak yagi kullanabilirsiniz

Geleneksel alternatif tıp alanında geçmişten günümüze kadar kullanılmakta olan en popüler şifa kaynaklarından biri de sarımsaktır. Sarımsak yağı pek çok cilt ve deri rahatsızlıkları için ya da genel sağlık için kullanılıp tüketilmektedir.

İyi bir kişisel bakım ürünü olarak kullanılabilen sarımsak yağı, kişide herhangi bir yan etkiye ya da zarara neden olmadan güvenle kullanılabilecek bitkisel yağlardan biridir.

Yağlı Ciltler İçin Sarımsak Yağı

Özellikle yağlı cilt tipine sahip olanlar için ideal bir kişisel bakım yağlarından biri olan sarımsak yağı, bu cilt tipinin en büyük problemi olan sivilce ve siyah noktalara da faydalıdır. Sarımsak yağı ile elde edilebilecek kür ve maskeler sayesinde pek çok kişi sivilce problemleri ile başa çıkabilirken, bu yağ sayesinde cildin yağ dengesi sağlanabilmekte, sivilceler kurutularak yeniden oluşumunun da önüne geçilmektedir.

Yağlı ciltlerin sivilce probleminin giderilebilmesi için evde yapılan cilt maskesinin içerisine birkaç damla sarımsak yağı damlatmak ve maskeyi yaklaşık olarak 10 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yıkamak yeterli olacaktır. Bu şekilde maskenin düzenli olarak kullanılması, sivilce, akne ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Sarımsak Yağının Cilde Faydaları

Yagli Ciltler Icin Sarimsak Yagi Kullanabilirsiniz 1

 

Sarımsak yağı, cilt üzerinde oldukça etkili olan bitkisel yağlardan biridir. İçeriğindeki çeşitli yağ asitleri ve yararlı bileşenler sayesinde cilt üzerinde mucizevi etkilere neden olan sarımsak yağı, mantar ve iltihap önleyici olarak kullanılmaktadır.

Sarımsak Yağının Saça Faydaları

Cilt bakımında olduğu gibi saç bakımında da tercih edilen sarımsak yağı, pek çok kişinin saç dökülmesi problemine oldukça iyi gelen bir şifa kaynağı olarak kabul edilmektedir. Sarımsağın saç dökülmesi üzerindeki etkileri herkes tarafından bilinirken, sarımsak yağı da güçsüz saçlar üzerinde aynı etkileri oluşturabilmektedir.

Sarımsaklı Yağ Nerede Satılır?

Sarımsaklı yağ, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen sarımsak özlü yağ satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.