Aktar Bloğu

Vücut Sağlığınız İçin Passifloralı Bitki Çayı Tüketebilirsiniz!

Vücut sagliginiz icin passiflorali bitki cayi tuketebilirsiniz

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Passiflora bitkisi passifloracea bitki ailesine mensup sakinleştirmeye yardımcı olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda Çarkıfelek bitkisi olarak da bilinen bu bitki çeşitli hastalıklara karşı faydalarıyla da karşımıza çıkmaktadır. Passifloralı bitki çayını ise demlenmiş bir çay poşeti şeklinde aktarlarda ve marketlerde bulabilirsiniz.

Vücut Sağlığınız İçin Passifloralı Bitki Çayı Tüketebilirsiniz!

Passifloralı bitki çayı, passiflora bitkisinin tohumlarından elde edilirken kurutulup, öğütülmektedir. Vücut sağlığı için çok fazla yararları bulunan bu bitki çayı vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olarak hastalıklara karşı korunmamıza fayda sağlar. Passifloralı bitki çayının faydaları genel olarak incelendiğinde;

  • Passifloralı bitki çayı içindeki chrysin ve benzoflavone maddeleri bulunur. Bu maddeler vücudu sakinleştirip, stresi gidermeye yardımcı olur.
  • Passifloralı bitki çayının içinde bulunan yağda yüksek oranda C vitamini bulunmaktadır. Bu C vitamini ve içinde bulunan antioksidanlar ciltte yaşlanmanın neden olduğu kötü görünümü düzenlemeye yardım etmektedir.
  • Passifloralı bitki çayı A vitamini açısından da zengin bir kaynaktır. Bu nedenden ötürü hücre gelişimi ve yenilenmesine yarar sağlamaktadır.
  • Bitkinin içerisinde yatıştırıcı ve spazm önleyici maddeler bulunmaktadır. Bu da ciltteki fiziksel ağrıları gidermeye yardımcı olur.
  • Bu bitki çayını diğer bitki çaylarından ayıran en önemli özellik ise cilt problemlerini iyileştirmeye faydalı olmasıdır. Ciltte kızarıklık, yanık, iltihap gibi sorunlar için de kullanılabilir.
  • Sigarayı bırakmaya yardımcı olmaktadır. Kişideki nikotin isteğini azaltmaya etki eder.
  • Kadınlarda menopoz belirtilerini azaltmaya fayda etmektedir. Depresyon ve menopozun belirtileri olan uykusuzluk, sinir ve baş ağrısı gibi sorunlara yardımcı olduğu bilinmektedir.
  • Yüksek tansiyonu düşürmeye etki etmektedir. Kan akışını kolaylaştırmaktadır.

Passifloralı Bitki Çayı Nasıl Tüketilmelidir?

Passifloralı bitki çayı diğer bitki çaylarından farklı olarak uzun süre demlendiği zaman acılık hissi vermez. Bu da demlenmesi çok kolay olduğu anlamına gelmektedir. Her bardak için 1 tatlı kaşığı passiflora otu ya da sallama çaylarda bir poşet kullanılması gerekmektedir. Bardak içine alınan otun ya da sallama poşetin üzerine direkt olarak sıcak su dökülür. Bardağın ağzı kapatıldıktan sonra 10-15 dakika demlenilmeye bırakılır. Demlendikten sonra çay yeşil çay tadında kokacaktır. Hafif bir tuzluluk oranı olacaktır. Lezzet için de daha fazla bal ve limon eklenebilmektedir.

Passifloralı Bitki Çayı Nerede Satılır?

Passifloralı Bitki Çayı, marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Passifloralı Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”1417, 1370, 1424, 1366″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.