Üzüm çekirdeği yağı, üzüm meyvesinin çekirdeğinden elde edilen bir yağdır. Son yıllarda dermatologlar tarafından sıklıkla önerilen yağ, içeriğindeki E vitamini ve antioksidan özelliği sayesinde cildi beslemekte ve kusursuz bir görünüme sahip olmasında yardımcı olmaktadır. Genellikle kişisel bakım amacıyla kullanılan bu yağın cilde pek çok faydası bulunmaktadır.

Üzüm Çekirdeği Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Üzüm Çekirdeği Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Üzüm Çekirdeği Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Yağlı, kuru, hassas ve kombine cilt tipleri için uygun olan bir yağdır. Cilt bakım yağları arasında en çok dikkat çeken yağlardan biri olan üzüm çekirdeği yağı, tümüyle saf ve doğal bir yapıya sahip olduğundan günlük kullanım için de uygundur.

Bitkisel Yağlar

Bitkisel Yağlar

Bu yağ ile cilt lekeleri, göz altı morlukları ve cildin canlandırılması için cilt bakımları yapılabilmektedir. Cilt lekelerine yardımcı olması için bakım yapmak isteyen kişiler, yarım yemeklik kabağı rendeleyerek içerisine yağı, bir çorba kaşığı yoğurt ve yulaf unu ekleyip bir kür elde edebilmektedir. Bu kürü yüzüne süren ve 20 dk beklettikten sonra yıkayan kişilerin cilt lekelerinde azalma görülmektedir.

Bunun ile beraber göz altı morlukları ve cilt canlandırması için de ayrı ayrı maskeler yapılarak uygulanması sayesinde cilt bakımı yapılabilmektedir.

Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları

Bitkisel Yağlar

Bitkisel Yağlar

Son yıllarda kullanımı oldukça yaygın bir hal alan bitkisel yağlardan biri olan bu yağ, oldukça faydalı bir yağdır. Akne ve sivilceler için oldukça etkili olan yağ, ayrıca cildin yaşlanmasını yavaşlatan antioksidan özelliğine sahiptir. Bunun ile beraber güneş ışınlarından dolayı oluşabilecek cilt kanserinin de önüne geçen bu yağ, aynı zamanda cildi sıkılaştırmaya, göz altındaki siyah çemberlerden kurtulmaya ve cildin nemlenmesine yaramaktadır. İçeriğindeki linoleik asit cildin ihtiyaç duyduğu bir asit olurken, bu özellik sayesinde yaralar hızlı bir şekilde iyileşme gösterebilmekte ve yara izini en aza indirgemede yardımcı olabilmektedir.

Üzüm Çekirdeği Yağının Zararları Var Mı?

Zararları Var Mı?

Zararları Var Mı?

Üzüm çekirdeği yağı pek çok insanın cildinde oldukça güvenli kullanılabilecek bir yağdır. Fakat alerjisi olan insanların üzüm çekirdeği yağını kullanmaması gerekmektedir.

Bu yağın ilk kez kullanımında alerji testinin yapılması gerekmektedir. Bunun için kişinin bileğinin arkasına az bir miktar koyularak 15 – 20 dakika kadar bekletilmesi ve cildin nasıl bir tepki verdiğinin gözlenmesi gerekmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Üzüm Çekirdeği Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!

  1. ESER dedi ki:

    Hızlı kargo için tşkler

Yorumlar kapalı.