Aktar Bloğu

Tüm Cilt Tipleri İçin Nar Çekirdeği Yağı

Nar çekirdeği yağı, nar meyvesinin çekirdeğine soğuk presleme uygulanarak elde edilen yağa verilen addır. Yumuşak bir altın sarısı renge ve meyve tadına sahip olan bu yağ, oldukça sağlıklı bir bitkisel yağdır. Dolayısıyla hem kişisel bakım ürünlerinde, hem de tıp alanında yaygın bir şekilde kullanılmakta olan nar çekirdeği yağı, içeriğindeki potasyum, K, B ve C vitaminleri, bolca demir ve mineral sayesinde insan sağlığına ve vücuduna bir hayli fayda sağlamaktadır.

Tüm Cilt Tipleri İçin Nar Çekirdeği Yağı

Kişisel bakım ürünlerinin olmazsa olmazları arasında yer alan nar çekirdeği yağı, şampuan, masaj yağı, sabun gibi çeşitli kozmetik ürünlerinin içeriğinde bulunmaktadır. Cilt için oldukça faydalı olan bitkisel yağlardan bu yağ, hem yağlı, hem karma, hem de kuru cilt tipleri için uygundur. Cildin yağ dengesini sağlama özelliği sayesinde daha sağlıklı ve parlak bir görünüm elde etmeye yardımcı olurken, cildin yaşlanmasına sebep olan serbest radikallerin de önüne geçmektedir.

Nar çekirdeği yağı, bitkisel yağların pek çoğu gibi çeşitli cilt hastalıklarına da iyi gelmekte ve cildin kızarıklığına, kabarıklığına neden olan tahriş etkenlerini ortadan kaldırabilmektedir. Bunun ile beraber yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesine, hücresel rejenereasyon ve cildin gençleşme süreçlerinin hızlanmasına yardımcı olmaktadır.

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları

Nar çekirdeği yağı hemen hemen her cilt tipi için uygun olan bitkisel yağlardan biridir. Cilt sağlığının yanı sıra saç sağlığı ya da genel sağlık açısından da oldukça faydalı olan nar çekirdeği yağı, inflamasyonla savaşmakta, kanserle mücadele etmekte, kemiklerin sağlıklı bir şekilde gelişmesini desteklemekte, kardiyovasküler sisteme iyi gelmekte, hormonların dengelenmesine yardımcı olmakta ve arterleri temizlemektedir. Bunun ile beraber kan basıncına ve ağız ve diş sağlığına da iyi gelen bu yağ, pek çok kişinin sağlıklı olabilmesi için kullanması gereken yağlardandır.

Nar Çekirdeği Yağının Zararları Var Mı?

Nar çekirdeği yağının endişelenecek kadar bilinen herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır. Herhangi bir ürün alırken etiketine ve içeriğine dikkat edildiği gibi, nar çekirdeği yağını da satın alırken dikkat edilmesi gerekmektedir. Tamamen doğal yollardan üretilmiş olması ve organik olmasının yanınsa saklama koşullarının, ve son kullanma tarihini de önemi oldukça büyüktür.

Nar Çekirdeği Yağı Nerede Satılır?

Nar çekirdeği Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Nar çekirdeği yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.