Aktar Bloğu

Terebentin Yağı Ne İçin Kullanılır?

Terebentin yagi ne icin kullanilir

Terebentin yağı, son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve özellikle de saç bakımında tercih edilen bitkisel yağlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.  Çam terebentin yağı olarak da ifade edilen bu yağ, güçlü bir antibiyotik olması ile dikkat çekmektedir. Bunun ile beraber antioksidan ve antiseptik özelliğine de sahip olurken, aynı zamanda genel sağlık ve cilt bakımı açısından da faydalı olmaktadır.

Terebentin yağının faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar fazladır. Çam reçinesinden elde edilen terebentin yağı, ağrı kesici, idrar söktürücü, enerji verici ve bu gibi özellikler de gösterebilmektedir. Çam terebentin yağının faydaları arasında en dikkat çekeni saç sağlığına olan etkileri olurken, daha sağlıklı bir saç yapısına sahip olmak isteyen pek çok insan kişisel bakım için bu yağı tercih etmektedir.

Terebentin Yağı Ne İçin Kullanılır?

Terebentin yağı pek çok amaç doğrultusunda kullanılabilecek doğal yöntemlerden biridir. Özellikle de saç bakımı için kullanılabilecek olan terebentin yağının bu alandaki faydalarından bahsetmek gerekirse; kepek sorunundan saç dökülmelerine, saçın nemlendirilmesinden güçlü bir saç yapısı elde edilmesine varana kadar faydalı olabilmektedir.

Terebentin yağı, saçlarda doğal bir bakım oluşturarak saçın daha canlı ve parlak görülmesine yardımcı olabilmektedir. Öte yandan saç köklerini güçlendirmesi, saçların daha hızlı uzamasını sağlaması, daha sık yağlanmasını engellemesi, koparak dökülmelerin önüne geçilmesi ve saç köklerini besleyerek onarması bu yağın faydaları arasında yer alırken, terebentin yağını bu etkileri için kullanabilmek mümkündür.

Öte yandan genel sağlık ve cilt bakımından da önemli etkiler gösterebilen bu yağ, en çok tercih edilen cilt bakım yağları arasında yer almaktadır. Üst solunum yolu rahatsızlıklarına, çeşitli cilt sorunlarına, grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara iyi gelmesi ile bilinmektedir.

Terebentin Yağını Bebekler Kullanabilir mi?

Terebentin yağı, bebeklerin kullanımına uygun olan bir yağ değildir. Oldukça güçlü ve etkili bir yapıya sahip olan terebentin yağı bebeklerde çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu nedenle kesinlikle bir uzmana danışmadan bu yağı bebeklerde kullanmamak gerekir.

Terebentin yağını günümüzde hemen hemen her aktardan ya da organik pazardan temin edebilmek mümkündür. Doğru, bilinçli ve düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde büyük ölçüde fayda sağlayan bu yağ, daha çok diğer hafif doğal yağlar ile karıştırılarak kullanılabilmektedir.

Terebentin Yağı Nerede Satılır?

Terebentin Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Terebentin Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.