Aktar Bloğu

Tere Tohumlu Bitki Çayını Çok İçmenin Sakıncası Var Mı?

Tere Tohumlu Bitki Çayını Çok İçmenin Sakıncası Var Mı

Tere tohumu, ülkemizde yetişen doğal bir bitkidir. Sofralarda ağız tadı veya iştah açıcı olarak kullanılabilen bir bitkidir. Tere, öğüttükten sonra çayı yapılarak da kullanılabilir. Bu bitki çayının görünümü parlak koyu kırmızı renktedir. Uzmanlar tarafından sabah aç karnına tüketilmesi gerektiği söylenip, aynı zamanda zayıflatmaya yardımcı bir bitki çayı olarak karşımıza çıkmaktadır. Aktarlarda hem tohumu hem de bitki çayı halinde bulunabilen bir besin kaynağıdır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Tere Tohumlu Bitki Çayı Çok İçilirse Bir Şey Olur Mu?

Tere tohumlu çay çok içilirse metabolizmayı hızlandırdığı gibi ishal gibi çeşitli rahatsızlıklara da yol açabilmektedir. Bilinçsiz olarak tere tohumlu çayın kullanımı zayıflatmaya yardımcı olmamakla birlikte tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Tere tohumlu çayın fazla tüketimi gaz sorunlarına neden olabilmektedir. Ülser hastalığı olan kişilerin tere tohumlu çayı çok tüketmemeleri önerilmektedir. Aynı zamanda emziren annelerin, hamilelerin, kronik, alerjik ve önemli rahatsızlığı olan kişilerin de tere tohumlu bitki çayı tüketmeden önce doktorlarına danışmaları önerilmektedir.

Tere Tohumlu Bitki Çayını Çok İçmenin Zararları Var Mı?

Tere tohumlu bitki çayını çok içmenin zararlarından birisi iştah açıcı özelliği beyin içi haberleşmedeki serotonin ve dopamin maddelerini salgılamayı zorlaştırmaktadır.  Bitkisel bir bitki çayı olmasına rağmen uygun miktarda tüketilmediği zamanlarda zararlarının olacağı unutulmamalıdır. Tere tohumlu çayı tiroit hastalarının kesinlikle kullanmaması gereken bir bitki çayıdır. Tiroitleri daha fazla çalıştırdığından hastalarda olumsuz bir durum oluşturacaktır. Ülser hastası olan kişilerde de fazla tükettikleri takdirde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Tere Tohumlu Bitki Çayının Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

Tere tohumlu bitki çayı vücut sağlığı için uygun dozda kullanıldığı takdirde olumlu etkiler yaratabilen bir bitki çayıdır. Tere tohumlu bitki çayının faydaları genel olarak incelendiğinde;

  • Kadınların çoğunda görülen adet düzensizliklerine son vermeye yardımcı olmaktadır. Ancak öncesinde yine de doktora danışılması gerekir.
  • Hamilelik döneminde tere tohumlu çay içmek bebeğin gelişim sürecine olumlu etkiler yaratabilmektedir.
  • Tere tohumlu çay kanı temizlemekle birlikte iştah açmaya da yardımcı olmaktadır.
  • Boğaz ağrısı, öksürük, astım ve baş ağrısı gibi sorunlara etki etmektedir.
  • Metabolizmayı hızlandırır ve canlandırmaya yardımcı olmaktadır.
  • İçeriğinde A ve E vitaminleri olan güçlü antioksidanlar barındırabilen bir bitki çayıdır.
  • Tere tohumlu çayın içindeki aktif maddeler hafıza güçlendirici olarak vücuda olumlu etkiler yaratmaktadır.

Tere Tohumlu Bitki Çayı Nerede Satılır?

Tere Tohumlu Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Tere Tohumlu Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.