Aktar Bloğu

Tere Tohumlu Bitki Çayı Nasıl İçilmelidir?

Tere tohumlu bitki cayi nasil icilmelidir

Tere tohumu, insan sağlığına büyük ölçüde fayda sağlayan bitkilerden biridir. Günümüzde farklı şekillerde kullanımı bulunan tere tohumu, bitki çayı olarak da tüketilebilmektedir. Tere tohumu bitki çayı kolaylıkla hazırlanabilen bir çay olmakla beraber, düzenli bir şekilde kullanıldığında pek çok sağlık sorununa olumlu yönde etki edebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Tere Tohumlu bitki çayının faydalarından bahsetmek gerekirse; insan bedenin çeşitli hastalıklar karşısında direncini artırmasına, sigaranın zararlarını en aza indirgemesine, hafızanın güçlendirilmesine, metabolizmanın hızlandırılarak kilo vermenin kolaylaştırılmasına, cinsel gücün artırılmasına, kabızlığı önüne geçilmesine, emziren annelerin sütünün artırılması gibi konularda etkili olabilmektedir.

Tere Tohumlu Bitki Çayı Aç mı Tok mu İçilmelidir?

Tere tohumlu bitki çayı, insan sağlığına faydalı olan bitki çaylarından biridir. Faydalarını görebilmek için doğru ve düzenli bir şekilde kullanılması gereken bu bitki çayı, ister aç karnına, ister tok karnına tüketilebilmektedir. Fakat metabolizma üzerindeki hızlandırıcı etkisi nedeniyle çoğu zaman tok karnına tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Tere tohumu bitki çayı ayrıca her insanın tüketimine uygun olan bir çay değildir. Tiroidleri gereğinden çok çalışan yani diğer bir deyişle hipertiroidi olan kişilerin tere tohumlu çay tüketmesi tavsiye edilmemektedir. Çünkü hormonların daha fazla çalışmasını sağlamakta ve çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Öte yandan hamile kadınların, ülser problemi yaşayanların ve gaz rahatsızlığı olanların tere tohumu çayını tüketmemesi gerekmektedir.

Tere Tohumlu Bitki Çayı Soğuk mu Sıcak mı İçilmelidir?

Bitki çayları arasında pek fazla bilinmese de doğru ve düzenli kullanımlarda etkili olan tere tohumu bitki çayı, oldukça kolay hazırlanabilen bir çaydır. Tere bitkisinin tohumlarının kaynamış su içerisine ilave edilerek 15 – 20 dakika kadar demlenmeye bırakılması ile hazırlanan bu çay, tercihe göre balla karıştırılarak da tüketilebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Sıcak ya da soğuk fark etmeksizin tüketilebilmesi mümkün olan tere tohumlu çayın faydaları, daha çok sıcak ya da ılık olarak tüketildiğinde görülmektedir. Dolayısıyla tavsiye edilen tüketim şekli ılık olarak gösterilebilmektedir.

Tere tohumlu bitki çayı günde en fazla bir ya da iki fincan kadar tüketilmelidir. Fazla tüketilmesi halinde faydadan çok zararlı etkilerini gösterebilen bu çay, çeşitli alerjik reaksiyonlara ya da yan etkilere de neden olabilmektedir. Tere tohumunu günümüzde her aktarda bulabilmek mümkündür.

Tere Tohumlu Bitki Çayı Nerede Satılır?

Tere Tohumlu Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Tere Tohumlu Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.