Aktar Bloğu

Tarçın Yaprağı Yağı Kullanım Yöntemleri

Tarcin yapragi yagi kullanim yontemleri

Tarçın, her ne kadar bilinmese de insan sağlığı açısından oldukça faydalı olan bitkilerden biridir. Bu nedenle bitki çayı, bitki yağı, baharatı gibi çeşitli alternatifler halinde kullanılabilmektedir. Tarçın ile yapılan bitkisel yağlara bakılacak olursa da; tarçının hem kabuğundan, hem de yaprağından bitkisel yağlar elde edilebilmektedir. Bu yağlar, bitkinin en az kendisi kadar faydalı olabilmektedir.

Tarçın Yaprağı Yağı Kullanım Yöntemleri

Tarçın yaprağı yağının en öncelikli kullanım alanlarından biri saç kıran rahatsızlığı nedeniyle saç dipleridir. Tarçın yaprağı yağı, çay ağacı yağı, jojoba yağı ve tespih ağacı yağı ile beraber kullanıldığı takdirde büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Öte yandan bitkisel yağlar arasında kişisel bakım açısından oldukça faydalı olan tarçın yaprağı yağı, çeşitli deri problemleri için de kullanılabilmektedir. Bu gibi durumlarda tarçın yaprağı yağı kullanımı, Hindistan cevizi yağı ile bir karışım ile olmalıdır. Masaj yağı olarak da kullanımı mümkün olan bu yağ, vücutta dinlendirici bir etki gösterebilmektedir.

Tarçın yaprağı yağının kullanım alanları ve yöntemleri bu kadarla sınırlı kalmazken, sağlamış olduğu her bir fayda, kullanım alanlarını belirleyebilmektedir.

Tarçın Yaprağı Yağı Kimler Kullanabilir, Kimler Kullanamaz?

Tarcin Yapragi Yagi Kullanim Yontemleri 1

 

Tarçın yaprağı yağı genellikle kişisel bakım alanında tercih edilen bitkisel yağlardan biridir. Sinnamaldehit mukus zarını tahriş etme riski taşıyan tarçın yaprağı yağının dikkatli bir şekilde kullanılması oldukça önemlidir. Rahim kanamalarında uyarıcı bir etkiye sahip olması nedeniyle hamile olan kadınların tarçın yaprağı yağını kullanmaması tavsiye edilirken, tahrişe yol açması riskinden dolayı cilt bakımı açısından kullanılması tavsiye edilememektedir. En azından tarçın yaprağı yağının, yüz gibi en hassas bölgelerde direkt olarak kullanılmaması gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra alerjisi olan, hassas bir cilde sahip olan kişilerde ve bebeklerde kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.

Tarçın Yaprağı Yağı Nasıl Saklanmalıdır?

Tarçın yaprağı yağının, doğal ve organik bir içeriğe sahip olması, herhangi bir koruyucu madde bulunmaması nedeniyle saklama koşulları önemlidir. Öncelikle bu yağın plastik şişeler yerine pet şişelerde muhafaza edilmesi, güneş görmeyen, kuru ve serin alanlarda saklanması gerekmektedir. Bu sayede saha uzun süre bozulmadan kullanılabilmesi mümkün olacaktır.

Tarçın Yaprağı Yağı Nerede Satılır?

Tarçın Yaprağı Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Tarçın Yaprağı Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.