Aktar Bloğu

Stresi Azaltmak için Melisa Çayı Tüketebilirsiniz!

Stresi azaltmak icin melisa cayi tuketebilirsiniz

Melisa çayı, neredeyse her derde deva olan bitki çayları arasında yer almaktadır. Melisa çayı geleneksel olarak ruh halini ve bilişsel işlevi daha iyi bir hale getirebilmek amacıyla tüketilirken, elbette ki bu çayın faydaları bu kadarla sınırlı kalmıyor.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Melisa Çayının İçeriği

Melisa çayı, nanegiller familyasından olan Melisa bitkisinden elde edilen bir bitki çayıdır. Melisa çayının içeriğindeki bazı bileşenler, yüzde 24 oranında sitronelanin, yüzde 12 oranında linial asetat, yüzde 16 oranında geranial ve yüzde 12 oranında caryophyllene olarak bilinmektedir. İçeriğindeki faydalı bileşenleri sayesinde insan sağlığına büyük faydaları dokunan bu bitki çayı, uzun yıllardır biyomedikal bitki olarak kullanılmaktadır.

Stresi Azaltmak İçin Melisa Çayı Tüketebilirsiniz!

Melisa çayı, stres belirtilerini en aza indirgeme konusundaki etkileri ile bilinen bitki çaylarından biridir. Kişinin ruh halini daha sağlıklı bir hale getirmeye ve rahatlatmaya yaramaktadır. Üstelik bu alanda yapılan araştırmalar, kişinin melisa çayı tüketmesinin psikolojik açıdan stres ve negatif yöndeki ruh halini en aza indirgediğini savunmaktadır.

Öte yandan melisa çayının faydaları bu kadarla sınırlı değildir. Stresin giderilmesi konusunda oldukça başarılı olan bu çay, sinirleri yatıştırmaya, insanı sakinleştirmeye ve depresyonun ortadan kaldırılmasına oldukça faydalıdır. Bu gibi sorunlara iyi gelmesi nedeniyle ihtiyaç duyulan zamanlarda ya da düzenli olarak melisa çayını tüketmek etkili olacaktır. Üstelik melisa çayını neredeyse her aktardan, organik pazarlardan ya da eczanelerden temin edebilmek mümkündür.

Melisa Çayının Faydaları Nelerdir?

Melisa çayı, her akşam yatmadan önce tüketilmesi halinde sakinleştirici bir etki oluşturabilmektedir. Sindirim sistemi problemleri konusunda da oldukça etkili olan bu çay, şişkinlik, hazımsızlık, kabızlık, kolik sancıları gibi problemlerin giderilmesindeki faydaları ile bilinmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Öte yandan melisa çayı, ağrı kesici bir özelliğe sahiptir. Baş ağrılarının, adet sancılarının hafifletilmesinde etkili olan melisa çayı, uyku problemi yaşayanlar için de birebir olan bir bitki çayıdır. Ayrıca tok tutma özelliği sayesinde kilo vermeye yardımcı olması, doğal antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmesi, alzeheimer hastalığının önüne geçilmesi, ciltte meydana gelen kırışıklıkların en aza indirgenmesi, adet düzensizliğini gidermesi, vücuda dinçlik ve zindelik kazandırması da, yine melisa çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Melisa Çayı Nerede Satılır?

Melisa Çayı, marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Melisa Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!