Aktar Bloğu

Soğan Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!

Soğan Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!

Soğan yağı, soğanın suyundan sonra faydaları oldukça fazla olan bitkisel yağlardan biridir. Gerek cilde gerekse sağlığa oldukça büyük faydaları olan soğan yağı, günümüzde en çok tüketilen bitkilerden biri olan soğandan elde edilmektedir.

Kişisel bakım amacıyla kullanmak isteyenle çeşitli kür ya da yöntemler ile kullanabilirken, sağlık için kullanmak isteyenler ise yemeklere katabilmekte, şeker üzerine damlatarak ya da su ile karıştırarak tüketebilmektedir.

Soğan Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Bu yağı kullanarak pek çok amaçla cilt bakımı yapabilmek mümkündür. Örneğin, kişisel bakım ürünleri arasında yer alan ve cildin kurtçuklardan temizlenmesi konusunda oldukça etkili olan yağ ile kür yapabilmek mümkündür. Bu sayede geçmeyen sivilcelerden, aknelerden ve sivilce izlerinden kurtulabilirken, devamlı kaşıntıya ve geçmeyen izlere neden olan kurtçukların giderilmesi de sağlanabilmektedir.

Öte yandan doğal bir nemlendirici olan yağın makyaj temizleme özelliği de bulunmaktadır. En önemli cilt bakım yağlarından biri olan bu yağ ile hem makyaj temizliği hem de cildin temizliği sağlanabilmektedir.

Soğan Yağının Faydaları

Soğan Yağının Faydaları

Soğan Yağının Faydaları

İnsan sağlığı ve bedeni üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Özellikle kış aylarında görülen soğuk algınlığı, grip, nezle gibi rahatsızlıklara iyi gelen yağ, bakteriyel enfeksiyonların önüne geçilmesini sağlamaktadır. Vitamin deposu olma özelliği sayesinde metabolizmayı güçlendirirken, hastalıklara karşı dirençli olmaya yardımcı olmakta ve böbreklerin çalışmasını bir düzene sokarak, zararlı maddelerin atılmasını sağlamaktadır.

Bunların yanı sıra ayrıca soğan yağının kanı temizleme, cinsel gücü artırma, kişisel bakım, kilo verdirme, bağışıklık sistemini güçlendirme, tansiyonu düşürme, kan şekerini düzenleme gibi pek çok özelliği ve faydası da bulunmaktadır.

Soğan Yağının Zararları Var Mı?

Yapılan araştırmalara göre insan sağlığı açısından oldukça yararlı bir yağdır. Elde edilen bulgulara göre yağın herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat bazen fazla tüketilmesi halinde mide yanması yapabilmektedir. Bunun ile beraber kolit rahatsızlığı olanların kullanmaması tavsiye edilmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

2 “Soğan Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!”üzerine düşünceler

  1. MURAT dedi ki:

    Ertesi gün de değil aynı gün kargoya verildiği oldu. Harikasınız.

  2. OSMAN BİLGE dedi ki:

    Mutlaka denemelisiniz

Yorumlar kapalı.