Hoş kokusu ve insanın ağzını sulandıran tadı ile yazın en çok tüketilen meyveleri arasında yer alan çilek, insan sağlığı için oldukça faydalı olan meyvelerden biridir. Meyvenin kendisi kadar soğuk pres yöntemi ile elde edilen bitkisel çilek yağı da fayda gösterebilmektedir. Günümüzde kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin içeriğinde yer alan bu yağ, cilt üzerinde büyük etkiler gösterebilirken, özellikle cildin sıkılaşmasına ve daha genç bir görünüm elde edilmesine yardımcı olabilmektedir.

Sivilceli Ciltler için Bitkisel Çilek Yağı

Sivilceli Ciltler için

Sivilceli Ciltler için

Pek çok cilt tipi üzerinde etkisini gösterebilen bitkisel yağlardandır. İçeriğindeki pek çok vitamin ve mineral sayesinde cildin tüm ihtiyacını karşılayan yağ, özellikle de sivilce, akne, siyah nokta gibi cilt problemlerine iyi gelmesi ile bilinmektedir. Bu gibi problemlerin giderilmesi amacıyla kullanılacağı zaman yüzde maske olarak uygulanabilmektedir. Bunun ile beraber bir pamuk yardımı ile cilde uygulanması ve durulanmadan kullanılması da mümkündür.

Bitkisel Çilek Yağının Faydaları

Bitkisel Çilek Yağının Faydaları

Bitkisel Çilek Yağının Faydaları

Tamamen organik ve doğal bir içeriğe sahip olan çilek yağı, A, B12, B6 ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin olan bitkisel yağlardan biridir. Bunun ile beraber kalsiyum, sodyum, fosfor, magnezyum ve bunun gibi pek çok yararlı bileşeni bünyesinde barındıran bu yağ, sağlığa faydalı olması ile son günlerde oldukça sık olarak gündeme gelmektedir.

Güzel bir kokuya sahip olması nedeniyle aroma terapide masaj yağı olarak kullanılabilen yağ, vücudu güçlendirebilmekte, cilde güzellik ve tazelik katabilmektedir. Bunun ile beraber ciltteki kırışıklıkların giderilmesini sağlayan bu yağı, düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde etkisini kısa sürede gösterebilmektedir. Özellikle de bu özelliği sayesinde kişisel bakım ürünü olarak sıklıkla tercih edilirken, cildi sıkılaştırıp besleyebilmekte ve gözenekleri açarak cildin rahat bir nefes almasını sağlayabilmektedir.

Çilek Yağı Nasıl Kullanılır?

Çilek Yağı Nasıl Kullanılır?

Çilek Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu yağ gerek yüzde gerek vücutta, gerekse ayakta kullanılabilecek yağlar arasında yer almaktadır. Ayakta kullanımı halinde bir miktar vazelinin içerisine papatya yağı ile beraber koyulabilirken, gece yatmadan önce uygulanmaktadır. Yüze uygulanması halinde ise maske olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca yağı masaj yağı olarak da kullanabilmek mümkündür.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler