Aktar Bloğu

Sarımsak Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!

Sarımsak Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!

Sarımsak yağı, sarımsağın soğuk sıkım işleminden geçirilmesiyle elde edilen bitkisel yağlardan biridir. Günümüzde pek çok alanda kullanılmakta olan yağı, en az sarımsağın kendisi kadar faydalıdır. Hem kişisel bakım hem de genel sağlık alanında oldukça önemli etkiler gösterirken, özellikle cilt problemleri konusunda mucizevi etkiler göstermektedir.

Sarımsak Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Sarımsak Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Sarımsak Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Cilt sağlığı konusunda bir hayli faydalı olan bitkisel yağlardan biridir. Özellikle ciltte akne ve sivilcelere karşı büyük bir etki gösteren bu yağ, günümüzde en sık kullanılan cilt bakım yağlarından biri haline gelmiştir.

Bu yağ ile birçok cilt bakım uygulaması yapabilmek mümkündür. Bu yağı direk olarak cilde uygulayabilmek pek tavsiye edilmezken, farklı karışım ve maskeler yapılarak kullanılmalıdır. Örneğin akne ve sivilcelere karşı uygulanacak olan kişisel bakım için, bir kaseye 2 damla yağı, 2 yemek kaşığı badem yağı veya Hindistan cevizi yağı koyularak karıştırılmalı ve bir pamuk yardımı ile sorunlu bölgeye uygulanmalıdır.

Sarımsak Yağının Cilde ve Saça Faydaları

Bugün pek çok insan tarafından kullanılmakta olan bitkisel yağlardan sarımsak yağı, saç ve cilde önemli faydalar sağlamaktadır. Örneğin; akne, sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunları deri hastalıkları, siğil ve bunun gibi pek çok probleme iyi gelmesi, yağın cilde faydaları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla en önemli cilt bakım yağları arasında yer alan bu yağ, aynı zamanda saçlar üzerinde de etkilidir. Saç dökülmeleri için oldukça başarılı bir ürün olan yağ, yıpranmış, kırılmış ve güçsüz saçları onararak daha sağlıklı ve güçlü bir hale getirebilmektedir.

Sarımsak Yağının Sağlığa Faydaları

Sağlığa Faydaları

Sağlığa Faydaları

Aynı zamanda genel sağlık bakımından da oldukça faydalı olan bitkisel bir üründür. Ağız kokusunu önleyen, eklem ve kas ağrılarına iyi gelen ve bağışıklık sistemini güçlendiren bu yağ, özellikle de kalp dostu olması ile bilinmektedir. Kardiyovasküler problemlere karşı etki gösterirken, hazımsızlığı önleyip sindirim sistemini düzenlemekte, kemik sağlığını korumakta ve diyet yapanların kilo vermesini kolaylaştırmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasını sağlaması, soğuk algınlığını gidermesi, kötü huylu tümörlerin gelişimini engellemesi de faydaları arasında yer almaktadır.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler