Sarımsak ve sarımsak yağının saç derisinde inanılmaz faydası vardır. Sarımsak, saç köklerini güçlendirerek dökülmeleri durdurmaktadır. Mevsimsel saç dökülmesi yaşıyorsanız sarımsağın gücünden faydalanabilirsiniz. Saç dökümlerinin birçok sebebi vardır. Tabi öncelikle yapılması gereken teşhis koymaktır. Vitamin eksikliği ya da demir eksikliği de saç dökülmesine neden olur. Böyle sorunlarınız varsa öncelikle doktora danışmalısınız. Doktora danışmadan bilinçsiz yöntemler uygulamamalısınız.

Sarımsak Yağı ile Saç Bakımı

Sarımsak Yağı ile Saç Bakımı

Sarımsak Yağı ile Saç Bakımı

Sarımsak direkt saç derisine uygulanabileceği gibi sarımsağın yağından da faydalanabilirsiniz. Kokusu sizi rahatsız ediyorsa esansiyel yağlarla karıştırıp kullanabilirsiniz. Lavanta yağı, menekşe yağı, yasemin yağı gibi bitkisel yağları da saç bakımınız için tercih edebilirsiniz. Sarımsak yağını saç derinize masaj yaparak sürmelisiniz. 15, 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı normal şekilde şampuanlamalı, çok sıcak suyla yıkamamalısınız. Aksi halde saçlarınız kuruyabilir. Ardından saç derinizin kurumaması için zeytinyağı ile masaj da yapabilirsiniz.

Sarımsak saçlarınıza parlaklık katar. Kozmetikte birçok saç bakım ürünlerinde sarımsak yer almaktadır. Çevresel faktörler ve stres kaynaklı saç dökülmeleri için sarımsaklı şampuan kullanabilirsiniz. Sarımsak yağıyla saç derisine masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırır. Saçın uzamasına yardımcı olur. Ayrıca saç derisinde biriken toksinleri ve ölü deriyi temizler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sarımsağa alerjiniz varsa bu yağı kullanmayınız.

Bitkisel Yağlar

Bitkisel Yağlar

Saçlar için faydalı olan bir bitkisel yağ ise tarçın yaprağı yağıdır. Tarçın yaprağı yağı saç diplerine uygulanmalıdır. Çeşitli deri problemleri için yararlı olan tarçın yaprağı yağı, vücutta dinlendirici etki bırakmaktadır. Saç bakımınızda kullanabileceğiniz diğer bitkisel yağlar ise; çay ağacı yağı, jojoba yağı ve tespih ağacı yağıdır.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler