Aktar Bloğu

Sağlığımız için Limonlu Sabunun Zararları Var mı?

Limonlu sabunun zararlari var mi

Limon, günümüzde oldukça sık kullanılan meyvelerden biridir. Adeta bir şifa kaynağı olan limon, gerek vücut açısından, gerekse genel sağlık açısından mikrop öldürücü bir özelliğe sahiptir. Limonu bir meyve olarak tüketebilmek, suyunu sıkıp içebilmek mümkün olduğu gibi aynı zamanda yağ ya da bitkisel sabun olarak da kullanabilmek mümkündür. İçeriğindeki pek çok vitamin, mineral ve yararlı bileşen sayesinde insan sağlığına, cildine ve saçına büyük faydalar sağlayan bu sabun, tamamen organik ve doğal bir içeriğe sahiptir. Herhangi bir kimyasal maddeye yer verilmediğinden dolayı da kişisel bakım için tercih edilmekte olup, büyük faydalar sağlayabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Limonlu Sabunun Faydaları

Limonlu sabunun faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Yağlı ciltler için ideal bir doğal sabun olan limonu sabunu, bu tip ciltlerde yağ dengesini sağlayabilmekte ve cildi derinlemesine temizleyebilmektedir. Ciltteki gözeneklerin açılmasını ve cildin rahat nefes almasını sağlayan bu sabun, aynı zamanda sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemlerine de iyi gelmektedir. Limon sabunu doğal bir antiseptik olma özelliğine sahip olurken, bu özelliği sayesinde ciltteki mikrop ve bakterilerin öldürülmesini, oluşan yaraların giderilmesini ve ciltte dış etkenlere karşı koruyucu bir kalkan oluşturulmasını sağlamaktadır.

Tüm bu faydalarının yanı sıra limonlu sabun, çeşitli etkenler nedeniyle ciltte meydana gelen çillerin giderilmesi ve yeni çil oluşumunun önüne geçilmesi konusunda etkili olabilmektedir. Üstelik cildin nem dengesini sağlayan bu oldukça faydalı sabun, cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır. Ayrıca limon sabunu köpüğü ile masaj yapıldığında, vücut ve baş ağrıları hafifleyebilmektedir.

Limonlu Sabunun Zararları Var Mı?

Diğer pek çok bitkisel temizlik ürünlerinde olduğu gibi limon aromalı sabun ile alakalı en çok merak edilen konulardan biri, herhangi bir zararı ya da yan etkisinin olup olmamasıdır. Normal şartlarda limon sabunu oldukça faydalı bir sabun olup herhangi bir limonlu sabun zararları bulunmamaktadır. Fakat içeriğinde yüksek oranda sitrik asit mevcut olduğundan hassas cilt yapısına sahip olanların kullanmaması ya da kullanmaya başlamadan önce alerji testinin yapılması tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde ciltte istenmeyen sonuçlara ya da alerjik reaksiyonlara neden olunabilmesi kaçınılmaz olacaktır.

Limonlu Sabun Nerede Satılır?

Limonlu Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Limonlu Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.