Aktar Bloğu

Sağlığımız için Kış Çayının Önemi

Sagligimiz icin kis cayinin onemi

Bağışıklık sistemi üzerindeki etkileri ile bilinen bitki çaylarından kış çayı, Özellikle havaların soğuması ile beraber hemen hemen her evde yer almaya başlayan kış çayı, pek çok bitkinin karışımından elde edilmektedir. İçeriğindeki faydalı bitkiler sayesinde insanı hastalıklardan korumaya yarayan bu çay, oldukça sağlıklı, etkili ve faydalı olan bir bitki çayıdır.

Bitkisel kış çaylarının içeriğinde pek çok farklı türden faydalı bitki yer alırken, bu bitkiler genellikle ıhlamur, adaçayı, kuşburnu, tarçın, okaliptüs yaprağı, karanfil, kuru elma ya da elma kabuğu, papatya, zencefil ve hibisküstür. Bunun ile beraber bazı kişiler bu çayın içerisinde bir miktar havlıcan da ilave edebilmektedir.

Kış Çayı Faydaları Nelerdir?

Öncelikle bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği ile dikkat çeken kış çayı, bu özelliği sayesinde kişilerin hastalıklara yakalanma riskini düşürmekte ve zararlı mikroplara karşı koruyucu bir etki göstermektedir.

Kış çayı faydaları bu kadarla sınırlı kalmazken, unutkanlığa iyi gelmesi ile bilinmektedir. Bunun ile beraber balgam söktürücü, sakinleştirici, rahatlatıcı ve ağrı kesici gibi özelliklere sahip olan bu bitki çayı, bronşit, astım, öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı, yorgunluk, halsizlik, stres ve karın ağrısı gibi çeşitli sağlık sorunlarına da fayda sağlamaktadır.

Sağlığımız için Kış Çayının Önemi

Sagligimiz icin Kis Cayinin Onemi 1

 

Kışın en çok tüketilen bitki çaylarından kış çayı, sağlık açısından oldukça önemli olan bir çaydır. Bunun nedeni ise insan sağlığına sunmuş olduğu faydalarıdır. İçeriğindeki ıhlamur, adaçayı, zencefil, karanfil gibi faydalı bitkiler sayesinde başta nezle, grip gibi hastalıklar olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarına iyi gelmekte ve bağışıklık sisteminin güçlü bir hale gelmesine fayda sağlamaktadır.

Kış Çayı Mideyi Rahatlatır mı?

Kış çayı, karın ve bağırsak ağrıları konusunda göstermiş olduğu hafifletici etki sayesinde mideyi rahatlatıcı bir özelliğe sahip olmaktadır. Üstelik günümüzde hemen hemen her aktarda bulunan bu bitki çayı, kolaylıkla temin edilebilecek bir çaydır. Kış çayını hazır olarak satın alabilmek mümkün olduğu gibi, birkaç bitkinin bir araya getirilerek evde hazırlanışı da mümkündür.

Kış Çayı Nerede Satılır?

Kış Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Kış Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Sağlığımız için Kış Çayının Önemi

  1. SONGÜL dedi ki:

    Çok çok çok memnun kaldım. Harika bir hızda harika ürün geldi. Kullanmak için sabırsızlanıyorum

Yorumlar kapalı.