Aktar Bloğu

Sağlığımız için Killi Sabunun Zararları Var mı?

Killi sabunun zararlari var mi

Killi sabun, günümüzde oldukça sık kullanılan kişisel bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Doğal ve organik bir içeriğe sahip olması nedeniyle pek çok kozmetik ürünlerine kıyasla daha çok tercih edilen killi sabun, cilt üzerinde mucizevi etkiler gösterebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Kilin ciltte bulunan gözenekleri derinlemesine temizlediği, akne, siyah nokta ve sivilce gibi cilt problemlerinin önüne geçtiği herkes tarafından bilinmektedir. Bir bitkisel sabun olarak görülen killi sabun da, cilt üzerinde hemen hemen aynı etkileri gösterebilmekte, cildi derinlemesine temizleyebilmekte ve besleyebilmektedir.

Killi Sabunun Faydaları

Killi sabun, günümüzde içerik bakımından en doğal sabunlar arasında yer almaktadır. Yapımında herhangi bir kimyasal maddeye başvurulmaması killi sabunu oldukça faydalı bir hale getirebilmektedir. Normal şartlarda kil, temizleyici ve cilde faydaları sayesinde çoğunlukla maske olarak kullanılırken, günümüzde killi sabun olarak da kullanılabilmektedir.

Killi sabunu faydalarının başında ciltteki siyah nokta, akne ve sivilce gibi problemlere iyi gelmesidir. Ciltteki gözenekleri derinlemesine temizleyen bu sabun, bu gibi cilt problemlerinin oluşumunu engelleyebilmektedir. Öte yandan cilt üzerindeki mevcut olan sivilceleri de kurutabilen bu sabun, daha önce oluşmuş sivilce ve aknelerden dolayı ciltte meydana gelen izlerin giderilmesine de yardımcı olabilmektedir.

Killi sabun, saç üzerinde de oldukça etkili olan sabunlardan biridir. Özellikle saç dökülmelerinde oldukça fayda sağlayan killi sabun, yağlı saçları oldukça etkili bir şekilde temizleyebilmektedir. Ayrıca derideki ölü tabakanın giderilmesine yardımcı olurken, saçların doğa bir parlaklık kazanmasına, saç köklerini temizleyip daha sağlıklı saçların uzamasına ve dökülen saçların yerine yenilerinin uzamasına yardımcı olması da, killi sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Killi Sabunun Zararları Var Mı?

Tamamen doğal bir içeriğe sahip olan killi sabun, daha çok faydaları ile bilinmektedir. Başka yağlı ciltler ve saçlar olmak üzere hemen hemen her cilt tipinin kullanımına uygun olan bu sabun, yalnızca aşırı derece kuru olan ciltler tarafından kullanılmamalı ya da günde 2 defa yerine bir defa kullanılmalıdır. Bu gibi hassas cilt tiplerin kullanması durumunda killi sabunu zararlarını görebilmek mümkündür. Bunun ile beraber kullanılan killi sabunun doğal ve kimyasal olmadan üretildiğinden emin olunması gerekmektedir.

Killi Sabunun Nerede Satılır?

Killi Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen killi sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!