Portakal sabunu, günümüzde en çok kullanılan kişisel bakım ürünlerinden biridir. Cilt ve saç bakımında önemli ölçüde faydalı olan bu sabun, hemen hemen her aktarda bulunabilmektedir.

Kullanımı esnasında etrafa yaymış olduğu mis kokusu ile dikkat çeken portakal sabunu, özellikle kuru ciltlerde etkisini göstermektedir. Cildi derinlemesine nemlendiren, kurumasını engelleyen, aromaterapide kullanılan bu sabun, yüzde 100 bitkisel sabun olması ile bilinmektedir. Dolayısıyla en ideal bitkisel sabunlardan biri olan portakal sabunu, pek çok cilt ve saç sorununa iyi gelmektedir.

Portakal Sabunun Faydaları

Portakal özlü sabun, hem ciltte, hem de saçlarda ciddi ölçüde faydalı olan bir sabundur. Ciltteki faydalarına bakılacak olursa; ciltte meydana gelen selülit problemlerini en aza indirgemesi, cildi sıkılaştırması, sivilce, akne ve siyah nokta gibi problemleri gidermesi, cildi rahatlatması, dinlendirmesi, antidepresan özelliği göstermesi ve cilde parlaklık kazandırması, bu sabunun faydaları arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra ciltte tonik olarak kullanılan bu portakal sabunu, sahip olduğu hoş kokusu ile sinir bozukluklarına iyi gelmesi, yara ve yanıkların kısa sürede iyileşmesini sağlaması da portakal sabunu etkilerindendir.

Saç üzerindeki portakal sabunu faydaları ise; yağlı saçlarda oldukça etkili olan bu sabun, saç köklerini derinlemesine temizleyerek gözenekleri açmakta ve dökülen saçların yerine yenisinin uzamasını sağlamaktadır. Öte yandan daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olan portakal sabunu, kepek probleminde de etkili bir çözüm yolu olarak kullanılmaktadır.

Günümüzde en çok tercih edilen bu doğal sabunun tüm faydalarını görebilmek adına düzenli kullanılması gereklidir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılması gereken bu sabun, cilde dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanmalıdır. Arından bol su ile durulanmalı ve sabun kalıntısı kalmadığından emin olunmalıdır.

Portakal Sabunun Zararları Var Mı?

Yüzde 100 doğal ve bitkisel olarak elde edilen bu sabun pek çok faydası ile bilinmektedir. Dolayısıyla bilinen herhangi bir portakal sabunu zararları bulunmamaktadır. Fakat yine de diğer pek çok bitkisel üründe olduğu üzere portakal sabununu da kullanırken dikkatli olmak gerekir. Vücutta herhangi bir alerjik reaksiyona neden olup olmayacağını anlayabilmek için cildin küçük bir bölümünde denenmelidir. Bu sayede herhangi bir zararını görmeden kullanabilmek mümkündür.

Portakal Sabunu Nerede Satılır?

Portakal Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Portakal Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler