Bugünlerde kimyasal içerikli kişisel bakım ürünlerinden ziyade, bilinçlenen toplumda daha çok bitkisel içerikli ürünler tercih edilmeye bağlandı. Portakal sabunu da günümüzde en çok tercih edilen doğal ve organik ürünler arasında yer alıyor. Portakal sabunu, gerek saç bakımında, gerekse cilt bakımında oldukça etkili bir temizleyici olup, pek çok fayda sağlamaktadır. Kimyasal içerikli kozmetik ürünleri ile kıyaslandığında, elbette ki tercih edilmesi gereken ürün portakal sabunudur.

Oldukça faydalı olan bir kış meyvesi ve C vitamini deposu olarak bilinen portakal, yalnızca besin olarak tüketilmemekte, aynı zamanda kendisinden bitkisel yağ ve sabun da elde edilmektedir. Bitkisel sabun ve yağı da en az portakalın kendisi kadar fayda sağlayabilmektedir.

Portakal Sabununun Saça 5 Faydası

Özellikle yağlı saçlar için bir hayli etkili olan portakal sabunu, saç bakımı için ideal bir ürün olarak gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Saç üzerindeki portakal sabunun faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olurken, bunlardan birkaçını örneklendirebilmek mümkün.

Tamamen organik ve bitkisel bir içeriğe sahip olan portakal özlü sabun, antiseptik bir özelliğe sahip olması ile saç diplerindeki bakteri ve mikropların giderilmesini, bu sayede de saç derisinde meydana gelen yara, egzama gibi rahatsızlıkların giderilmesini sağlayabilmektedir. Bunun ile beraber saçın yağ dengesini kurabilmekte, kepek problemini ortadan kaldırabilmekte, saça canlı ve parlak bir görünüm kazandırabilmektedir.

Portakal Sabununun Cilde 10 Faydası

Portakal Sabununun Cilde 10 Faydasi

 

Portakal sabununun cilde faydaları saç üzerinde olduğundan daha fazladır. Yağlı saçlarda olduğu gibi yağlı ciltlerde de oldukça etkili olan bu sabun, ilk olarak cildin yağ dengesini kurabilmekte ve bu sayede ciltte meydana gelen sivilce, siyah nokta, akne gibi problemlerin önüne geçebilmektedir.

Doğal sabunlar arasında oldukça hoş bir kokuya sahip olan portakal sabunu, banyoda kullanıldığı takdirde vücudu rahatlatabilmekte ve antidepresan etkisi gösterebilmektedir. Cildi sıkılaştırması, selülitlere ideal bir çözüm olması ve cilde parlaklık kazandırması, yine portakal sabununun cilde faydalarındandır.

Tüm bunların yanı sıra portakal sabunu, ciltte adeta bir tonik etkisi oluşturmaktadır. Kullanım amacına göre her gün düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde bir hayli fayda sağlayacaktır.

Portakal Özlü Sabun Nerede Satılır?

Portakal özlü sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen portakal özlü sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.