Aktar Bloğu

Portakal Sabunu Nasıl Kullanılır?

Portakal sabunu nasil kullanilir

Portakal sabunu, genellikle kullanım esnasında yaymış olduğu hoş kokusu ve insan vücuduna sunmuş olduğu faydaları nedeniyle tercih edilen bitkisel sabundur. Tümüyle doğal ve organik bir içeriğe sahip olan bu sabun, hemen hemen her cilt tipinin kullanımına uygun olurken, hem yüzde, hem saçlarda, hem de tüm vücutta pek çok fayda sağlayabilmektedir.

Portakal Sabunu Nasıl Kullanılır?

Portakal sabunu kullanım şekli, genellikle kullanılacak bölgeye ve kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Banyo sabunu olarak tercih edilen portakal sabunu, hem saç, hem de genel vücut için kullanılabilmektedir. Saçta kullanılması halinde önce saçların iyice ıslatılması, ardından sabunun sürülerek saçların köpürtülmesi gereklidir. Köpüren saçların diplerine birkaç dakika boyunca masaj yapılması, sonrasında ise bol su ile durulanması, saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırmaya ve saçların daha sağlıklı bir hal almasına yaramaktadır.

Yüz için kullanılacak olan portakal sabununun ise, öncelikle ılık su ile ıslatılması, ardından yüzde parmak uçları ile dairesel olarak masaj yapılması şeklinde kullanılmaktadır. Bu uygulamanın ardında da bol su ile yüzün durulanması gereklidir.

Portakal Sabunu Özellikleri

Portakal sabunu pek çok özelliğe sahip olan bir kişisel bakım ürünüdür. Kullananların vücuduna sağlamış olduğu faydaları ile ön plana çıkan bu doğal sabun, günümüzde en çok tercih edilen banyo sabunları arasında yer almaktadır.

Portakal sabununun en çok dikkat çeken özelliği, içeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmaması ve tamamen doğal yollardan elde ediliyor olmasıdır. Bu sayede oldukça etkili olan bu sabun, ciltte tonik etkisi göstermekte ve antioksidan özelliği sayesinde cildi derinlemesine temizleyerek sivilcelerden arındırmaktadır. Portakal sabunu faydaları elbette bu kadarla sınırlı olmazken; düzenli kullanılması halinde cildi sıkılaştırması, siyak nokta, akne gibi cilt problemlerini gidermesi, saçların daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlaması, kan dolaşımını hızlandırması, kuru ciltleri nemlendirmesi ve cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırması, portakal sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Portakal Sabunu Her Cilde Uygulanır Mı?

Portakal özlü sabun, tamamen doğal bir içeriğe sahip olduğundan hemen hemen her cildin kullanımına uygun olan bir sabundur. Özellikle kuru ciltler üzerinde mucizevi etkiler gösteren bu sabun, bunun ile beraber karma ya da yağlı ciltlerde de gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Portakal Sabunu Nerede Satılır?

Portakal Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Portakal Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Portakal Sabunu Nasıl Kullanılır?

  1. YASEMİN dedi ki:

    Bütün istediğim hizmeti karşılayan bir alışveriş oldu.

Yorumlar kapalı.