Papatya özlü sabun, günümüzde pek çok kişi tarafında kullanılan doğal sabunlardan biridir. Oldukça hoş bir kokuya sahip olan papatya özlü sabun, papatyanın çiçeklerinin işlemden geçirilmesiyle elde edilmektedir. Kişisel bakım ürünü olarak kullanılmakta olan papatya özlü sabun, en fazla tercih edilen sabunlar arasında yer almaktadır. Papatya özlü sabun cilt üzerinde uygulandığında uzun süre kalıcı olan güzel koku vermektedir.

Papatya özlü sabunun insan cildine ve saçına pek çok faydası bulunmaktadır. İçeriğinde herhangi bir kimyasal madde bulunmayan papatya özlü sabun, bu sayede cilt hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Papatya Özlü Sabunun Saça 5 Faydası

Papatya Ozlu Sabunun Saca 5 Faydasi 1

 

Papatya özlü sabunun saça faydaları en az ciltte olduğu kadar fazladır. Bunlardan biri saça dolgunluk ve doğal bir parlaklık vermesidir. Bu özelliği sayesinde saç bakımında da oldukça sık kullanılan bu sabun, saç derisinde rahatlama ve dinlenmeye yaramaktadır. Bunun ile beraber Saçların dalgalı bir hal alması, canlı ve doğal bir görünüm elde edilmesi, kepeğin önlenmesi ve yok edilmesi papatya özlü sabunun saça faydaları arasında yer almaktadır.

Papatya Özlü Sabunun Cilde Faydaları

Papatya özlü sabunu, sahip olduğu pek çok özelliği sayesinde ciltte oldukça iyi bir etki oluşturmaktadır. Göz kapağı iltihaplarına oldukça iyi gelen papatya özlü sabun, göz altı torbalarına da iyi gelmektedir. Bitkisel sabunlar arasında en hoş kokuya sahip olan sabunlardan biri olan papatya özlü bu sabunun cilt hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle de egzama, mantar ve kaşıntıların giderilmesini sağlarken, ciltte meydana gelen lekelenmeler ve kararmalar için de fayda sağlamaktadır.

Papatya özlü sabunun bu özelliklerinden faydalanmak isteyen kişilerin bu sabunu düzenli bir şekilde kullanması gerekmektedir. Papatya özlü sabunun kullanım önerisi ise şu şekildedir: Papatya özlü sabunun ılık su ile ıslatılarak köpürtülmesi ve köpüklerin cilde uygulanması gerekmektedir. Yaklaşık olarak 2 ila 3 dakika boyunca masaj yapılarak uygulanan papatya özlü sabun sonrasında bol su ile durulanmalıdır. Bu şekilde düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde cildin daha parlak ve bakımlı görünmesi sağlanabilmektedir. Üstelik papatya özlü bu sabun, ilk kullanımdan itibaren etkisi gösterebilen bir sabundur.

Papatya Özlü Sabun Nerede Satılır?

Papatya Özlü Sabun, kozmetik ürünlerinin satıldığı dükkanlarda, bitkisel ve doğal sabunlarının satıldığı dükkanlarda, marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. İnternette hemen papatya özlü sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.