Aktar Bloğu

Omega 3 Balık Yağı Kilo Aldırır mı?

Omega  balik yagi kilo aldirir mi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Balık yağı olarak bilinen Omega3 balık yağı deniz balıklarında bolca bulunan bir tür yağ asidir. Omega 3 faydaları incelendiği zaman insan sağlığına oldukça yararlı ve hastalıklara karşı koruyucudur. En çok merak edilen ise Omega 3 kilo aldırır mı? ve Omega 3 kilo yapar mı sorusudur.

Omega 3 Balık Yağı Kilo Aldırır mı?

Zayıflamak için diyet programlarında nasıl bir etkisi bulunduğunun bilinmesi gerekir. Zayıflayarak Kilo vermek için en büyük gereksinim kalori alımının azaltılmasıyla birlikte harcanan enerji miktarının arttırılmasıdır. İhtiyaç duyulandan çok daha yüksek miktarda alınan kalori vücudumuzun yağ şeklinde depo yapmasına neden olur. Omega-3 balık yağı asitleri, beklendiği gibi yağların birikmesine neden olmadan vücudun yakmasını hızlandırmayı sağlamaktadır. Bu durumda yapılması gereken yeterli miktarda omega 3 içeren besinler tüketmeye çalışılmalıdır. Yağlı ve yüksek oranda şekerli besin alımının azaltılması süreci kolaylaştıracaktır.

Zayıflamaya olan etkilerine ek olarak saçlarımız, cilt sağlığımız, sinir sisteminin korunması ve kardiyolojik birçok problemin önüne geçmek mümkündür. Beraberinde yağların yakılmasını kolaylaştırır ve şişmanlamaya karşı tedbir alınmış olur.

Doğal Olarak Balık mı Yoksa Takviye Kaynaklar mı?

Haftanın bir iki günü balık yemek yeterli olurken takviye ürünlere ihtiyaç duyulmadığında kullanılmamalıdır. Ancak takviye olarak da temin edilebilir.

Çok yüksek miktarlarda alınması ve uzun süre beklenmesi halinde olumsuz etkilerinden söz edilmektedir. Bu nedenle omega 3 takviyesi alındığı çok zaman geçmeden tüketilmelidir. Günlük Omega-3 alımı miktarının 3000 mg geçmesi halinde doktora başvurulmalıdır. Gereksiz yere takviyeler almak yerine besin çeşitliliğinin arttırılması ile günlük ihtiyaç duyulan miktar alınabilmektedir. Şeker hastalarının kolaylıkla kullanabileceği ürünlerden olmasına rağmen doktor kontrolünde olması sağlık açısından iyi bir önlemdir. İhtiyacımız dışında alınan fazla enerji de olduğu gibi balık yağının fazla alınması ile kalori alımı arttırılmış olacaktır. Bu nedenle yeteri kadar alınmalıdır. Farklı yapıları nedeni ile omega 3 ile keten tohumu yağı birbirinin yerine kullanılmaz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”2355, 1529, 8330, 1553″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.