Aktar Bloğu

Neden Zeytinyağı Tercih Etmelisiniz?

Neden Zeytinyağı Tercih Etmelisini

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Günümüzde hemen hemen mutfakta yer alan zeytinyağı, insan sağlığına büyük ölçüde faydalı olan bitkisel yağlardan biridir. Zeytin meyvesinin özünden çeşitli yöntemler ile elde edilen zeytinyağı, dahili ve harici olarak kullanılabilmektedir. Uzun yıllardır şifa kaynağı olarak kullanılan bu yağ, uzun yaşamın sırrı olarak gösterilmektedir.

Neden Zeytinyağı Kullanmak Gerekir?

Zeytinyağının kullanılması için onlarca neden bulabilmek mümkündür. Örneğin; mükemmel bir antioksidan kaynağı olması, en doğal iltihap önleyici olması, kardiyovasküler rahatsızlıklara iyi gelmesi, yüzde 100 doğal bir meyce suyu olması, kötü kolesterolü düşürmesi, en iyi sindirim düzenleyici olması, kızartmalar için ideal olması, mükemmel bir nemlendirici olması, kilo vermeye yardımcı olması, cildi canlandırması minerallerin emilimini desteklemesi ve bunun gibi pek çok özelliği, zeytinyağını kullanmak için birer neden olarak gösterilebilmektedir.

Zeytinyağı kullanımı kandaki kötü kolesterol seviyesini düşürürken kalp ve damar sağlığına fayda sağlamasıyla bilinmektedir. Öte yandan fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için ideal bir yardımcı eleman olan zeytinyağı, uzun süreli kilo kaybına neden olabilmektedir.

Öte yandan kan şekerini düzenliyor olması da bu yağın kullanımı için gösterilebilecek nedenler arasında yer almaktadır. Şeker hastalığının başlamasını engelleyen ya da geciktiren bu yağ, cilt üzerinde de mucizevi etkiler göstermektedir. Dolayısıyla kişisel bakım açısından da kullanılabilmektedir.

Zeytinyağının Bilinmeyen Faydaları

Bitkisel yağlar arasında en faydalı olanlardan biri olan zeytinyağı, genel sağlık, cilt ve saç sağlığı bakımından oldukça etkili olan bir üründür. Yüzde 100 doğal ve organik içeriğe sahip olan bu yağ, bilindiğinden çok daha fazla fayda sağlayabilmektedir.

Kişisel bakım alanında cilt bakım yağlarından biri olarak karşımıza çıkan zeytinyağı, oldukça etkili bir nemlendiricidir. E, C, A ve K vitamini bakımından oldukça zengin olması ile ideal bir cilt bakım ürünü olan bu yağ, aynı zamanda saç bakımı açısından da mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Örneğin; saç dökülmesinin önüne geçmesi, saç köklerini beslemesi, dökülen saçların yerine yenilerinin uzamasına yardımcı olması, saçları nemlendirmesi, sağlık, parlak ve canlı bir görünüm kazandırması, yine zeytinyağının faydaları arasında yer almaktadır.

Bu yağın faydalarını görebilmek için mutlaka düzenli olarak kullanılması ve tüketilmesi gerekmektedir. Anlık olarak kullanılan zeytinyağının herhangi bir etkisi görmek mümkün değildir.

Zeytinyağı Nerede Satılır?

Zeytinyağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Zeytinyağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”4″ include=”2592, 2815, 2818, 2824″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.