Ylang ylang yağı gerek cilt için gerekse saç için oldukça faydalı olan bitkisel yağlardan biridir. Cananga odorata isimli bir ağaçtan elde edilen yağ, kaynağı olan ağacın çiçekleri nadir bulunan türden olması sebebiyle oldukça değerli görülmektedir. Bu yağ da ağacın çiçeklerinin damıtılması yolu ile elde edildiğinden oldukça önemlidir.

İçeriğinde pek çok yararlı bileşeni barındıran bu ağacın çiçekleri, hoş kokusu ile de bilinmektedir. Özellikle de parfüm ağacı olarak bilinen bu ağacın yağı, egzotik bir kokuya sahiptir. Dolayısıyla bu alanda da oldukça sık kullanılabilmektedir.

Neden Ylang Ylang Yağı Kullanmalıyız!30

Neden Ylang Ylang Yağı Kullanmalıyız!

Neden Ylang Ylang Yağı Kullanmalıyız!

Ylang ylang yağı faydaları saç ve cilt üzerinde oldukça fazladır. Bu faydaların her biri, yağın kullanılması için bir sebep olarak gösterilebilmektedir.

Antiseptik özelliği sayesinde cilt üzerinde meydana gelen yaraların kısa sürede iyileşmesini, cildin bakteri ve mikroplardan arındırılmasını ve temizlenmesini sağlayabilmektedir. Sebore ya da seboretik egzama gibi cilt problemlerinin de giderilmesine yardımcı olurken, ciltteki kızarıklık ve tahrişin önüne geçebilmektedir.

Çoğunlukla tek başına kullanılmasının yerine masaj yağı olarak kullanımı tercih edilen yağın faydaları yalnızca bunlar ile sınırlı değildir. Saç üzerinde de oldukça etkili olan bu yağ, saçları güçlendirerek kırılmaların ve dökülmelerin en az seviyeye düşmesine yardımcı olmaktadır. Öte yandan sönük ve mat saçların yeniden canlanmasına yardımcı olurken, daha sağlıklı saçlar elde edilmesinde oldukça etkilidir.

Ylang Ylang Yağı Nerelerde Kullanılır?

Nerelerde Kullanılır?

Nerelerde Kullanılır?

İnsan sağlığına cildine ve saçına oldukça fayda sağlayan bitkisel yağlar arasında yer alan yağ, sahip olduğu koku sayesinde kozmetik ve kişisel bakım sektöründe de en çok tercih edilen yağlardandır. Öte yandan rahatlatıcı bir etkiye sahip olması da bu yağın oldukça farklı alanlarda kullanımına neden olabilmektedir.

Ylang Ylang Yağı Nasıl Kullanılır?

Kullanım şekli, genellikle kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Sahip olduğu hoş kokusu sayesinde parfüm olarak kullanılabilen yağ, aynı zamanda cildi rahatlatması için masaj yağı olarak da kullanılabilir. Ya da maske şeklinde kullanımı da mümkün olabilmektedir.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.