Portakal sabunu, günümüzde özellikle kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin kullanmış olduğu ideal bir kişisel bakım ürünüdür. Yüzde 100 doğal ve organik bir içeriğe sahip olan portakal sabunu, cilt ve saç sağlığına çeşitli faydalar sağlayan bir ürün olarak ifade edilmektedir.

Neden Portakal Sabunu Kullanmalısınız?

Her birey, portakal sabunu gibi önemli bir bitkisel sabunu kullanmak adına farklı nedenler bulabilmektedir. Örneğin hassas ve kuru cilt yapısına sahip olan kişiler cildini nemlendirmek, daha sanlı ve sağlıklı bir hale getirebilmek için bu sabunu kullanırken, çirkin bir görünüm olan selülete sahip olanlar ise, bu görüntüyü giderebilmek ve kendini daha iyi hissedebilmek için kullanabilmektedir.

Buna göre portakal sabunu faydaları, bireyler tarafından bu sabunun kullanım nedeni olarak değerlendirilmektedir.

Portakal Sabunu Faydaları Nelerdir?

Hem ciltte, hem de saçlarda oldukça etkili ve faydalı olan portakal özlü sabun, yağlı cilt ve saçlarda önemli ölçüde fayda sağlamaktadır. Örneğin; yağlı cilt yapısı nedeniyle oluşan siyah nokta, akne ve sivilcelerin kurutulmasına, bu gibi problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Bunun ile yağlı saçlarda yağ dengesini koruyabilmekte, içeriğindeki C vitamini sayesinde saç köklerini besleyerek daha güçlü saçların uzamasını sağlamaktadır.

Portakal sabunu faydalarının bilinmeyenleri ise; önce gözenekleri temizleyerek cildin rahat nefes almasını sağlaması, sonrasında cildi sıkılaştırarak sivilce oluşumunu engellemesi, yara ve yanıkların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olması (köpürtülerek yaraların üzerine uygulanır), ciltte tonik etkisi oluşturması, portakal çiçeğinin hoş kokusu ile cildi dinlendirmesi, vücut yorgunluğunu hafifleştirmesi ve ruhsal bozukluklara iyi gelmesi gibi özellikleri, portakal sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Portakal Sabunu Nasıl Kullanılır?

Tamamen organik olması ve doğal sabun özelliğine sahip olması nedeniyle bir hayli etkili olan portakal sabunu, banyoda ya da günlük olarak cilt bakımında kullanılabilecek bir sabundur.

Cilt bakımı için kullanılacak olan sabunun sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulanması, etkilerini gösterebilmesi açısından önemlidir. Ayrıca ciltte uygulama şekli ise; su ile ıslatılan cilde sürülmesi, köpüklerin parmak uçları ile cilde masaj yaparcasına uygulanması ve bol su ile durulanması şeklindedir.

Banyoda ise saç ve vücut şampuanı olarak kullanılabilmektedir. Bu gibi durumlarda portakallı sabunun yanında herhangi bir kimyasal içerikli ürünün kullanımı, sabunun faydalarını engelleyebilir. Dolayısıyla tek başına kullanılması gerekir.

Portakal Sabunu Nerede Satılır?

Portakal Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Portakal Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.