Limon kabuğu yağı, en az meyvesi kadar faydalı olan bitkisel yağlardan birdir. Çünkü limonun şifa dolu içeriği, aynı şekilde kabuğunda da bulunmaktadır. Bu meyvenin kabuğundan elde edilen limon kabuğu yağı da bu nedenle gerek insan sağlına gerek cildine, gerekse saçına büyük faydalar sağlayabilmektedir. Bu nedenle kişisel bakım ya da genel sağlık için gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Günümüzde henüz yeni yeni keşfedilmeye başlayan bitkisel yağlardan biri olan yağ, genel sağlık açısından faydalı olduğu kadar, ruh sağlığı açısından da faydalıdır. Üstelik bu faydaların her biri, yağı kullanmak için bir neden olarak gösterilebilir.

Neden Limon Kabuğu Yağı Kullanmak Gerekir?

Neden Limon Kabuğu Yağı Kullanmak Gerekir?

Neden Limon Kabuğu Yağı Kullanmak Gerekir?

Kullanıcıları tarafından genellikle kişisel bakım amacıyla tercih edilen bu yağ, içeriğindeki çeşitli faydalı bileşenleri sayesinde bağışıklık sisteminden sindirim sistemine, kan dolaşım sisteminden astım ve bronşit gibi hastalıklara varana kadar büyük ölçüde faydalı olabilmektedir. Dolayısıyla yağın faydaları, kullanımı için oldukça önemli birer neden olarak gösterilebilmektedir. Bunun ile beraber tamamen doğal ve organik olması, içeriğinde herhangi bir kimyasal maddenin yer almaması ve hiçbir zararının bulunmaması da bu yağı kullanmak için gösterilebilecek nedenler arasında yer almaktadır.

Limon Kabuğu Yağının Bilinmeyen Faydaları

Bilinmeyen Faydaları

Bilinmeyen Faydaları

Bilinen ve bilinmeyen faydaları oldukça fazladır. Örneğin; sindirim sistemine iyi gelen ve karın ağrısını en aza indirmeye yarayan yağ, hazımsızlığa da iyi gelmektedir. Vitamin kaynağı olma özelliği sayesinde de vücudun vitamin ihtiyacını karşılayabilirken, C vitamini, kalsiyum, potasyum ve mineral bakımından oldukça zengin bir yağ olması ile bilinir.

Limon kabuğu yağı faydaları bu kadarla sınırlı değildir. Astım problemi için fayda sağlayan bu yağ, aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesine, baş ağrısı, boğaz ağrısı ve ağızda meydana gelen yaraların giderilmesine, mide rahatsızlıklarının ve krampların giderilmesine fayda sağlayabilmektedir. Bunun ile beraber ayak ve eller meydana gelen nasır ve siğillerin geçmesini, vücuttaki toksinlerin atılmasını ve uykusuzluğun giderilmesini sağlaması, yine faydaları arasında yer almaktadır

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.