Lavantalı sabun, genellikle geleneksel Türk hamamlarında tercih edilen bitkisel sabunlardan biri olarak bilinmektedir. Hoş bir kokuya sahip olması ve kullanımı tıpkı Türk hamamları gibi Osmanlıya kadar dayanması sebebiyle bu gibi yerlerden tercih edilen lavantalı sabun, cilde oldukça büyük faydalar sağlamaktadır. Tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahip olması da, günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği bir sabun olmasını sağlamaktadır.

Neden Lavantalı Sabunu Kullanmalısınız?

Lavantalı sabunun tercih edilebilmesi için pek çok neden sıralayabilmek mümkündür. Bunların başında ise bu sabunun tamamen doğal sabun olması gelmektedir. İçeriğinde hiçbir katkı maddesi ve sonradan elde edilen zararlı yapay bir maddeye yer verilmemesi, bu sabunu cazip kılan özellikleri arasında yer almaktadır.

Lavanta çiçeğinin tohumlarından elde edilen lavantalı sabun, ciltte rahatlatıcı, ferahlatıcı ve uyarıcı etkisinin yanı sıra, hoş kokusu ile de bilinmektedir. Dolayısıyla özellikle banyo ve cilt sabunu olarak tercih edilen bu sabun, faydaları sayesinde de tercih edilebilmektedir.

Lavantalı Sabunun Faydaları Nelerdir?

Neden Lavantali Sabunu Kullanmalisiniz

 

Lavantalı sabunu faydaları cilt üzerinde oldukça fazladır. Cilde tazelik ve canlılık kazandıran lavantalı sabun, genellikle kişisel bakım ürünü olarak kullanılmaktadır. Suyu çekebilen ince bir tabakaya sahip olması sayesinde yağ parçacıklarını tamamen saran lavantalı sabun, bu sayede cildi derinlemesine temizleyebilme gibi oldukça önemli bir özelliğe sahiptir.

İçeriğindeki pek çok faydalı bileşene ev sahipliği yapan bu sabun, ciltte meydana gelen akne ve sivilce gibi problemlere iyi gelebilmektedir. Bedenin rahatlaması, cilde ferahlık ve rahatlık gibi hisler sağlaması gibi özellikleri ile de bilinen lavantalı sabun, zona gibi cilt problemlerinde de oldukça etkili olabilmektedir.

Saça canlılık kazandırması, yara ve yanıklara iyi gelmesi, hücreleri yenilemesi ve ciltte doğal bir koruma sağlaması yine lavantalı sabunu faydaları arasında yer alırken, aynı zamanda cilde kalıcı bir yumuşaklık kazandırması da bu sabunun faydalarından sayılmaktadır.

Lavantalı Sabun Nasıl Kullanılır?

Lavantalı sabun, genellikle banyolarda tercih edilir. Şampuan ya da duş jeli gibi kimyasal içerikli kozmetik ürünlerinin yerine kullanılabilecek lavantalı sabun, duşta direkt olarak saça ya da cilde uygulanabilmektedir. Ayrıca bu sabunu günlük olarak cilt bakım sabunu olarak da kullanabilmek mümkündür.

Lavantalı Sabun Nerede Satılır?

Lavantalı Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Lavantalı Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.