Killi sabun, günümüzde oldukça popüler olan bitkisel sabunlardan biridir. Cilt ve saçlar üzerinde oldukça önemli etkiler gösterebilen bu sabun, içeriğinde herhangi bir kimyasal madde barındırmazken, yüzde 100 doğal ve organik bir sabun olması ile bilinmektedir.

Neden Killi Sabunu Kullanmalısınız?

Killi sabunu kullanabilmek için onlarca neden gösterebilmek mümkündür. Günümüzde en doğal sabunlardan biri olarak karşımıza çıkan killi sabunu, oldukça eski zamanlardan bu yana bilinen ve insanlar tarafından kullanılan bir sabundur. Kilin temizleyici ve besleyici etkisi sayesinde pek çok kadın tarafından kullanılan killi sabunu, özellikle cilt üzerinde etkilidir. Bu nedenle sivilce, akne, gözeneklerin temizliği, saç dökülmelerinin en aza indirgenmesi ve bunun gibi pek çok nedenden dolayı kullanılması gereklidir.

Killi Sabunu Faydaları Nelerdir?

Killi sabunu faydaları hem cilt, hem de saç üzerinde oldukça fazladır. Öncelikle cilt üzerindeki faydalarını incelemek gerekirse; günümüzün en çok şikayet edilen problemlerinden sivilce, siyah nokta ve akne gibi sorunları giderebilen killi sabunu, sivilceleri kurutarak kısa süre içerisinde geçirebilmektedir. Bunun ile beraber bu gibi problemler nedeniyle oluşan izlerin giderilmesine yardımcı olan killi sabunu, cildin ölü deri ve tabakalardan arındırılmasını, derinlemesine temizlenmesini ve gözenekleri açarak cildin rahat nefes almasını sağlamaktadır.

Öte yandan saç açısından killi sabunu faydaları da çoktur. Yağlı saçları oldukça başarılı bir şekilde temizleyebilen bu sabun, çok yağlı olan saç derilerinde derinlemesine temizlik yaparak gözeneklerin açılmasını ve daha sağlıklı saçların uzamasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra saç dökülmesini de en aza indirebilen killi sabunu, saçların doğal bir parlaklık kazanması konusunda da oldukça etkilidir.

Hangi Bölgelerde Nasıl Kullanılır?

Günümüzde pek çok insanın ideal kişisel bakım ürünü olan killi sabunu, sorunlu olan ciltte ve sağlarda uygulanabilmektedir. Örneğin; sivilce gibi problemler için kullanılacak olan bu sabunun ılık su ile ıslatılıp köpürtülmesi ve yüze masaj yaparcasına uygulanması gereklidir. Bu işlemi birkaç dakika boyunca sürdürdükten sonra da bol su ile yıkanmalıdır.

Saç için kullanılacak olan killi sabunu ise; öncelikle saçların ve sabunun iyice ıslatılması, sabunun ıslak saça sürülerek köpürtülmesi gereklidir. Birkaç dakika kadar saç diplerine masaj yaparak uygulanan killi sabunu, ardından saç diplerinde kalıntı kalmayana kadar durulanmalıdır. Bu şekilde kullanıldığında fayda sağlayacaktır.

Killi Sabun Nerede Satılır?

Killi Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Killi Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.