Aktar Bloğu

Neden Isırgan Otlu Sabununu Kullanmalısınız?

Neden isirgan otlu sabununu kullanmalisiniz

Isırgan otunun insan sağlığına sunmuş olduğu faydaları, hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Isırgan otunun faydaları bilimsel olarak kanıtlanmasının ardından cilt ve saç sağlığı için de sabun olarak üretilmeye başlandı. Isırgan otlu sabunu, tümüyle doğal yollardan elde edilen bir bitkisel sabun olup, ısırgan otunun tüm özelliklerini taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Neden Isırgan Otlu Sabunu Kullanmalısınız?

Isırgan otlu sabunu kullanabilmek adına pek çok neden gösterebilmek mümkündür. Öncelikle bu sabunun içeriğinde herhangi bir kimyasala yer verilmemekle beraber tamamen bitkisel olan bir sabundur. Bu nedenle ne cilt üzerinde, ne de saç üzerinde olumsuz etkiler göstermemektedir. Bunun ile beraber ısırgan otlu sabunun faydaları oldukça fazladır. Her bir faydası, bu doğal sabunun kullanılabilmesi için bir neden olarak nitelendirilebilmektedir.

Isırgan otlu sabunun önemli faydalarından biri, cildi tamamen yağdan ve kirden arındırması, temizlemesidir. Bu nedenle sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemlerinin giderilmesine yardımcı olabilmektedir. Ayrıca saçlar için de oldukça faydalı olurken, günümüzde hemen hemen her bireyin kişisel bakımı için kullanması tavsiye edilmektedir.

Isırgan Otlu Sabunun Faydaları Nelerdir?

Isırgan otlu sabun, hem saçlarda, hem de cilt üzerinde büyük faydalar sağlayabilen bitkisel ürünlerden biridir. İçeriğindeki pek çok faydalı bileşen sayesinde cilt üzerinde görülmemiş etkiler sağlayan ısırgan otlu sabun, kuru ciltler için ideal bir üründür. Çünkü kuru ciltlerin nem dengesini sağlayarak gerekli ihtiyacını karşılayabilmekte ve yaşlanmayı geciktirebilmektedir.

Bunun ile beraber ısırgan otlu sabun ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin giderilmesinde de oldukça etkilidir Bu nedenle gençlerin kullanması tavsiye edilmektedir. Saçlarda kullanılması halinde dökülmeleri de büyük ölçüde azaltan bu sabun, saç derisi problemlerinin giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Yani kepek oluşumunun engellenmesi, saç köklerinin beslenmesi, saçların hızlı uzamasını sağlaması, güçlü ve canlı bir saç görünümünün elde edilmesi, yine ısırgan otlu sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Isırgan Otlu Sabun Nasıl Kullanılır?

Isırgan otlu sabun, ihtiyaca ya da isteğe göre banyo sabunu olarak, ya da cilt bakım sabunu olarak kullanılabilmektedir. Banyoda saçlar için kullanılacak olması halinde saçların iyice ıslatılması ve ısırgan otlu sabun ile iyice köpürtülmesi gerekmektedir. Saç derisine birkaç dakika temas etmesi sağlanmalı ve bu esnada masaj yapılmalıdır. Ardından bol su ile yıkanmalı ve durulanmalıdır. Her banyoda 2 – 3 defa bu şekilde uygulanması yeterli olacaktır.

Isırgan Otlu Sabun Nerede Satılır?

Isırgan Otlu Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Isırgan Otlu Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!