İnci tozu sabununun, içeriğindeki inci tozları sayesinde vücutta en kuvvetli antioksidan biriminin faaliyetlerini artırabilmek mümkündür. Bunun ile beraber vücudun en üzücü yaşlanma sürecinin oldukça yavaş bir şekilde işlemesini sağlayan bir antioksidan olarak görülen inci tozu sabunu, bu gibi özellikleri sayesinde genellikle kişisel bakım ürünü olarak tercih edilmektedir.

İnci tozu sabununun bünyesinde yer alan inci proteinleri, yeni kemik büyümelerini uyararak, insan vücudundaki kemik miktarını artırabilme konusunda oldukça etkilidir. Bu inci tozu proteinleri DNA’nın insan bedeninin kalsiyum seviyesini düzenleyen kendi DNA’sına benzerken, bu sabunu kullanan kişilerde metabolizmanın hızlandığı da görülmektedir. Üstelik inci tozu sabunu faydaları cilt üzerinde fark, saç üzerinde farklı olurken, günümüzde pek çok birey bu sabunu, sağlamış olduğu faydalar nedeniyle tercih etmektedir.

Neden İnci Tozu Sabunu Kullanmalısınız?

İnci tozu sabunu faydaları, bu sabunun kullanılması için pek çok neden olarak gösterilebilmektedir. Örneğin; inci tozu sabununun içeriğindeki yararlı bileşenler sayesinde ciltteki hücrelerin yenilenmesi sağlanırken, aynı zamanda cilt metabolizmasının hızı da artırılabilmektedir. Kadınların en büyük problemlerinden biri olan yaşlanma etkileri ve kırışıklıklar için de oldukça ideal bir ürün olan inci tozu sabunu, kırışıklıklarından kurtulmak isteyen herkes tarafından kullanılmalıdır.

Tüm bunların yanı sıra inci tozu sabunu doğal cilt rengini korumaya, sivilce ve aknelerin küçülerek kaybolmasına, cildin elastik ve parlak olmasına yardımcı olabilmektedir. Ölü hücrelerin atılmasını sağlayan bu sabun, ayrıca ciltte oluşan çillerin görünümünü de en aza indirgeyebilmektedir.

İnci Tozu Sabununu Nasıl Kullanmalısınız?

Daha çok yağlı ciltler üzerinde fayda sağlayan doğal sabunlardan inci tozu sabunu, düzenli ve tavsiye edildiği üzere kullanılmalıdır. İlk kullanımlarda ciltteki sivilcelerin artmasına söz konusu olabilirken, bu durum sabun kullanıcılarını korkutmamalıdır. Çünkü inci tozu sabunu ilk etapta cildi temizleyebilmek için ciltteki zararlı maddeleri bu şekilde atmaktadır. İki hafta boyunca düzenli bir şekilde kullanılan inci tozu sabunu, gözle görülür bir şekilde hem sivilcelerin hem de kırışıklıkların azaldığını ortaya koyacaktır.

İnci Tozu Sabunu Zararları Var Mı?

Tamamen doğal yollardan elde edilmesi sebebiyle insan sağlığına ve cildine oldukça faydalı olan bitkisel sabunlardan inci tozu sabunu, günümüzde en sık tercih edilen ve son günlerde bir hayli popüler olan alternatif kişisel bakım yollarından biridir. Daha çok faydaları ile bilinen bu sabun, hemen hemen herkesin kullanımı için uygundur. Fakat yine de bitkisel olması nedeniyle kullanıcıda alerjiye neden olup olmayacağını anlayabilmek için, önceden vücudun küçük bir noktasında kullanılmasında fayda görülmektedir.

İnci Tozu Sabunu Nerede Satılır?

İnci tozu sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen inci tozu sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Neden İnci Tozu Sabununu Kullanmalısınız?

  1. OSMAN dedi ki:

    Kargo anında geldi bu kadar beklemiyordum teşekkür ederim

Yorumlar kapalı.