Aktar Bloğu

Neden Eşek Sütü Sabunu Kullanmalısınız?

Neden esek sutu sabunu kullanmalisiniz

Eşek sütü sabunu, genel olarak tüm vücutta kullanılabilecek önemli bitkisel sabunlardan biridir. Oldukça nadir bulunan bu eşek sütü sabunu, insan sağlığına büyük faydalar sağlamaktadır. Üstelik tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahip olduğundan her yaşın kullanımına uygun olan bu sabun, saç derisinde meydana gelen çeşitli rahatsızlıkları giderebilmekte ya da cildin nem dengesini sağlayabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Neden Eşek Sütü Sabunu Kullanmalısınız?

Eşek sütü sabunu faydaları oldukça fazla olduğundan, vücudun her noktasında kullanılması gereken bir sabun olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin; sedef, egzama gibi cilt ve deri hastalıkları ile savaşmak zorunda kalanların kullanması gereken bu doğal sabun, kısa süre içerisinde ciltteki kaşıntıyı giderebilmekte ve bu rahatsızlıkları ortadan kaldırabilmektedir.

Bunun ile beraber özellikle cildinde erken yaşlanma belirtileri görülen kişilerin kullanması gereken sabunlar listesinde ilk sıranın sahibi olan eşek sütü sabunu, Kleopatra’nın gençlik ve güzellik sırrı olarak nitelendirilmektedir. Zira efsanelere göre Mısır Kraliçesi Kleopatra, eşek sütünden süt banyosu yapmış ve bu şekilde güzelliğini korumuştur.

Eşek Sütü Sabunu Faydaları Nelerdir?

Genellikle kişisel bakım amacıyla tercih edilen eşek sütü sabunu, saçlardan cildin pek çok noktasına varana kadar çeşitli problemler için fayda sağlamaktadır.  Cildi gençleştirici özelliği ile dikkat çeken eşek sütü sabunu, yaşlanma etkilerini geciktirmekte ve cildin daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlayabilmektedir. Bunun ile beraber cildin nem oranını dengelerken, daha sıkı, daha canlı ve daha parlak bir cilt yapısını oluşturabilmektedir.

Eşek sütü sabunu faydaları bu kadarla sınırlı kalmazken, yıpranma, tahriş, kızarıklık gibi cilt problemlerinin giderilmesi, cilt lekeleri ve kararmalarının önüne geçilmesi, sivilce, siyah nokta, akne gibi problemlerin ortadan kaldırılması, sorunlu hücrelerin yenilenmesi, saç diplerinde kepek oluşumunun engellenmesi, saçların kendini yenilemesi ve onarılması gibi konularda oldukça etkili olabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Eşek Sütü Sabunu Zararları Var Mı?

Eşek sütü sabunu, yüzde 100 doğal ve bitkisel bir içeriğe sahip olduğundan, bilinen herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır. Üstelik hemen hemen her yaş grubunun kullanımına uygun bir sabundur. Fakat yine de eşek sütü sabununu kullanırken dikkatli olunması ve herhangi bir alerjik reaksiyona karşı önceden vücutta test edilmesi gereklidir.

Eşek Sütü Sabunu Nerede Satılır?

Eşek Sütü Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Eşek Sütü Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!