Aktar Bloğu

Neden Deniz Yosunu Özlü Sabununu Kullanmalısınız?

Neden deniz yosunu ozlu sabununu kullanmalisiniz

Deniz yosunu özlü sabun, cilde büyük ölçüde yararı dokunan bitkisel sabunlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Tümüyle doğal yöntemler üzerinden elde edilmesi sayesinde sağlık açısında son derece yararlı olan deniz yosunu özlü sabunu, deniz yosunlarından elde edilmektedir. Kişisel bakım yapan güzellik merkezlerinde oldukça sık kullanılmakta olan bu sabun, içeriğinde yüksek miktarda vitamin ve mineral barındırmaktadır. Üstelik protein bakımından da oldukça zengindir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Neden Deniz Yosunu Özlü Sabunu Kullanmalısınız?

Deniz yosunu özlü sabunu, içeriğindeki zengin fosfor, kalsiyum, iyot, E, A, C, B2, B6, B1 ve B12 vitaminleri sülfür bileşikleri, demir, magnezyum, potasyum, pektin, selenyum, beta – karoten gibi pek çok vitamin, mineral ve bileşen madde sebebi ile kullanılması gerekmektedir. Sahip olduğu bu özellikler sayesinde insan cildine ve bedenine büyük faydaları dokunan deniz yosunu özlü sabun, günlük düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Bu şekilde kullanıldığı takdirde pek çok faydasını görebilmek de mümkündür.

Deniz Yosunu Özlü Sabunun Faydaları

Deniz yosunu özlü sabunun pek çok faydası bulunmaktadır. Bu sabunu düzenli bir şekilde kullanan kişilerde yağ dengesinin oluştuğu ve parlaklık kazandığı görülmektedir. Cildin yorgunluğunun giderilmesine de yardımcı olan deniz yosunu özlü bu doğal sabun, cilde ferahlık ve duruluk kazandırmaktadır.

Deniz yosunu özlü sabun, Mineraller bakımından oldukça zengin olması sebebiyle cildin gerekli vitamin takviyesini sağlarken, kolajen ve elastin liflerinin harekete geçmesine destek olmaktadır. Öte yandan deniz yosunu sabunu tuz içermesi sebebi ile antiseptik özelliğe sahiptir. Dolayısıyla ciltte yer alan bakterilerin cildin içine nüfuz etmesini önüne geçebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Deniz yosunu özlü sabunu faydalarından bir diğeri ise cildin genç görünmesine katkı sağlamaktır. Ciltteki ölü derilerin atılmasına yardımcı olarak yaşlanmaya karşı faydalı olabilmektedir. Özellikle siyah nokta ve akneleri geçirebilmesi sebebiyle tercih edilen deniz yosunu özlü sabunun, saç derisindeki kepeklenmeyi de giderdiği bilinmektedir. Ayrıca saç dökülmesi ve selülit oluşumunu en aza indirgeyebilmektedir.

Deniz Yosunu Özlü Sabunun Zararları Var mı?

Çoğunlukla cilde önemli ölçüde fayda sağlayan deniz yosunu özlü sabunun zararları hakkında pek bilgi bulunmamaktadır. Fakat sabunun aşırı kullanımı ya da kişinin alerjisi halinde bazı problemler ortaya çıkabilmesi mümkündür. Bunun için deniz yosunu özlü sabunun kullanımına başlanmadan önce vücutta herhangi bir bölgeye az bir miktarda uygulanarak 15 dakika beklenmesi gerekmektedir. Bu sayede cildin herhangi bir alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceği anlaşılabilmektedir.

Deniz Yosunu Özlü Sabun Nerede Satılır?

Deniz Yosunu Özlü Sabun, marketlerde, aktarlarda, bitkisel sabunların ve kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen deniz yosunu özlü sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Neden Deniz Yosunu Özlü Sabununu Kullanmalısınız?

  1. ŞEYHMUS dedi ki:

    Görseldeki gibi gelen bir ürün. Gerçekten doğru satıcı ve hızlı kargo ile harika bir iş çıkarmışsınız teşekkür ederim.

Yorumlar kapalı.