Defne sabunu, tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahip olan, güvenilir bir sabundur. İçeriğinde herhangi bir katkı maddesi ya da kimyasala yer verilmemesi nedeniyle sağlık açısından büyük etkiler gösteren defne sabunu, günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Neden Defne Sabunu Kullanmalısınız?

Defne sabununu kullanabilmek için pek çok neden gösterebilmek mümkündür. Öncelikle içeriğinde kimyasal bulunan sabunları ya da ürünleri kullanmak yerine, doğal sabun olarak bilinen defne sabununu kullanmak daha mantıklıdır. Bunun ile beraber defne sabununun gerek cilt gerek saç, gerekse sağlığa olan faydaları, bu sabunun kullanılması için birer neden olabilmektedir.

Defne Sabununun Faydaları Nelerdir?

Defne sabunu, her anlamda fayda sağlayan bitkisel bir kişisel bakım ürünüdür. Yüzde yüz organik bir içeriğe sahip olduğundan her alanda kullanımı mümkün olan bu sabunun faydalarından biri, cildi ölü derilerden arındırmasıdır. Bu özelliği sayesinde cildi derinlemesine temizleyen, sivil ve aknelerden arındıran defne sabunu, yine bu özelliği ile saç derisini de beslemekte ve daha sağlıklı saçların elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Defne sabununu faydaları ayrıca saç derisindeki dökülmelere, kepeklenmelere sebep olan zararlı bakterilerin giderilmesini sağlaması, hem cildi, hem de saç derisini daha sağlıklı, canlı, yumuşak ve ipeksi bir hale kavuşturması olarak bilinmektedir. Yüze uygulanması halinde iltihaplı sivilcelerin giderilmesine yardımcı olan defne sabunu, bu sayede cildin daha parlak görünmesini ve daha bakımlı olmasını sağlayabilmektedir.

Defne Sabununun Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

Defne sabununu kullanım şekli, sabunun faydalarını görebilmek adına oldukça önemlidir. Cilt bakımında her gün düzenli bir şekilde kullanılmasına gereken bu bitkisel sabun, cildin tam manasıyla temizlenmesini, bunun yanı sıra cildin nem dengesini koruyarak, kısa süre içerisinde yağlanmanın önüne geçilmesini sağlayabilmektedir. Yüzde uygulanacağı zaman defne sabununun ılık su ile köpürtülerek yüze uygulanması, birkaç dakika parmak uçları ile masaj yaptıktan sonra bol su ile durulanması gerekmektedir.

Defne sabununun saçta kullanımı ise, her gün kullanım gerektirmeyebilir. Ancak yine de her banyoda en az 3 defa olacak şekilde düzenli kullanılması ve yanında şampuan, saç kremi gibi kimyasal içeren herhangi bir ürün kullanılmaması gerekmektedir.

Defne Sabunu Nerede Satılır?

Defne Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Defne Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler