Aktar Bloğu

Neden Çörekotu Yağı Kullanmak Gerekir?

Çörek otu yağı, çörek otunun soğuk presleme işleminden geçirilmesiyle elde edilen şifalı bir yağdır. Çörek otu ve çörek otu yağının insan sağlığına olan faydaları neredeyse sınırsızdır. Kanseri önleyen, vücuttaki iltihapların dışarı atılmasını sağlayan, cildi güzelleştiren ve bunun gibi pek çok fayda sağlayan çörek otu yağı, en çok kullanılan kişisel bakım ürünleri arasında yerini almaktadır.

Çörek otu yağının bilinen ve bilinmeyen pek çok faydası bulunmaktadır. Cildi güzelleştirmek, diş ağrısını geçirmek, yaraları iyileştirmek, depresyonun önüne geçmek, kilo vermeye yardımcı olmak, alerjileri engellemek, saçları güçlendirmek ve sindirime yardımcı olmak çörek otu yağı faydalarındandır.

Neden Çörek Otu Yağı Kullanmak Gerekir?

Çörek otu yağını kullanabilmek için pek çok neden bulabilmek mümkündür. Ayrıca kişisel bakım açısından da çeşitli etkiler gösterebilmektedir. Dolayısıyla çörek otu yağının günümüzde hemen hemen herkes tarafından kullanılması gerekmektedir.

Çörek Otu Yağının Bilinmeyen Faydaları

 

Bitkisel yağlar açısından en çok tercih edilen yağların başında gelen çörek otu yağı, tabiri caizse bin derde devadır. Hakkında ölümden başka her derde deva olduğu söylenen çörek otundan elde edilen bu yağ, kanseri önlemekte, kan şekerini düşürmekte ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Düzenli bir şekilde tüketilmesi halinde insan vücudunun hastalıklara karşı savunma mekanizmasını güçlendiren çörek otu yağı, iltihap kurutucu özelliği sayesinde de hastalıkların çabuk atlatılabilmesine yardımcı olmaktadır.

Öte yandan çörek otu yağı, kilo verebilme açısından kullanılabilecek en iyi yöntemlerden biri olarak bilinmektedir. Doğal bir antioksidan olma niteliği sayesinde iştahı azaltırken, vücudun toksinlerden arındırılmasına ve fazla kiloların atılmasına destek vermektedir. Şişkinlik, kabızlık ya da ishal gibi çeşitli sindirim sistemi rahatsızlıkları olanlar için de ideal bir çözüm yolu olan bu yağ, yapılan araştırmalara göre herhangi bir yan etki göstermeden kanseri de önleyebilmektedir.

Çörek otu yağının faydalarından bir diğeri ise, içeriğindeki antioksidanlar ve mikrop önleyici özelliği sayesinde saça parlak bir görünüm kazandırmasıdır. Düzenli kullanıldığında saçı yumuşatır, erken saç beyazlamasının ve kepeğin önüne geçer.

Öte yandan astım hastalarının da kullanabildiği bu yağ, alerjenlere daha iyi tepkiler verilebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca yapılan bazı araştırmalar neticesinde çörek otu yağının epilepsi hastalığına iyi geldiği belirlenmiştir.

Çörek Otu Yağı Nerede Satılır?

Çörek otu yağı, marketlerde, bitkisel yağların ve kozmetik ürünlerinin satıldığı dükkanlarla birlikte aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen çörek otu yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.