Aktar Bloğu

Neden Ardıç Katranı Sabunu Kullanmalısınız?

Neden ardic katrani sabunu kullanmalısiniz

Ardıç katranı sabunu, uzun yıllardır dünyanın dört bir yanında şifa olarak kullanılan bitkisel sabunlardan biridir. Cilt saç problemleri gibi durumlar için kullanılan ardıç katranı sabunu, kolaylıkla deri altına nüfuz edebilmekte ve gözenekleri açarak cildi mikrop ve bakterilerden temizleyebilmektedir. Elbette ki ardıç katranı sabunu faydaları bunlarla sınırlı değildir. Saç bakımında da oldukça faydalı olan bu sabun, saç köklerini besleyerek daha sağlıklı uzamasını ve saç derisindeki mikroorganizmaların giderilmesini sağlamaktadır.

Neden Ardıç Katranı Sabunu Kullanmalısınız?

Ardıç katranı sabunu neredeyse her derde deva olan bir sabundur. Dolayısıyla günümüzde pek çok kişinin kullanması gereken bu doğal sabun, cildin ya da saçın gerekli ihtiyacını karşılayıp eksiklerini tamamlarken, herhangi bir problemin meydana gelmesini de engelleyebilmektedir. Ayrıca mevcut olan problemlerin giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

Ardıç Katranı Sabunu Faydaları Nelerdir?

Ardıç katranı sabunu, hem saçlar için, hem de cilt için oldukça faydalı olan bir kişisel bakım ürünüdür. Antiseptik özelliğe sahip olan ardıç katranı sabunu, ciltte meydana gelen iltihaplanmanın giderilmesini sağlamakta, sivilce ve aknelerin oluşumunu engellemektedir. Egzama, sedef, mantar gibi cilt problemlerine iyi gelirken, cildi tahriş olan ve çeşitli deri rahatsızlığı olanlar için de ideal bir üründür. Bunun ile beraber ardıç katranı sabunu faydaları romatizma rahatsızlıklarına, uyuz ya da selülite iyi gelmesidir. Cildi rahatlatırken, sertleşmiş bölgeleri de yumuşatabilmektedir.

Ardıç katranı sabununu saç üzerinde de oldukça etkilidir. Saç dökülmesi ve kepek gibi sorunlarda oldukça faydalı olan bu sabun, daha çok kellik ve saç kıran gibi saç problemlerinde tercih edilmektedir. Öte yandan deri altına nüfuz ederek saç derisini derinlemesine besleyen ardıç katranı sabunu, bu sayede saç köklerini güçlendirerek saça parlak ve canlı bir görünüm kazandırmaktadır.

Ardıç Katranı Sabunu Yan Etkileri Var Mı?

Ardıç katranı sabununun herhangi ciddi bir yan etki ya da zararı olmamasına rağmen yine de tedbir amaçlı olarak hamile olan kadınların ve böbrek rahatsızlığı olanların kullanmaması tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni ise, cildi derinlemesine temizleyen ardıç katranı sabununun aynı zamanda cildi tahriş edebilecek olmasıdır. Bunun ile beraber bu sabun, sahip olduğu keskin sebebi ile kullanan kişiyi rahatsız edebilmektedir.

Ardıç Katranı Sabunu Nerede Satılır?

Ardıç katranı sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ardıç katranı sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler