Aktar Bloğu

Nane Yağı Ne İçin Kullanılır?

Bitkisel yağlar, oldukça eski çağlardan bu yana alternatif tıp alanında şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Günümüzde dahi oldukça popüler bir hale gelen bu tamamen doğal ve organik yağlar, çeşitli bitkilerin soğuk presleme yönteminden geçirilmesiyle elde edilmektedir. Nane yağı da bu yağlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnsan sağlığı açısından bir hayli faydalı bir ürün olan nane yağı gerek cilt bakımı, gerek saç bakımı, gerekse genel sağlık açısından oldukça önemlidir. Vücut üzerinde onlarda faydası bulunan bu yağ, kullanım amacına göre dahili ya da harici olarak kullanılabilmektedir.

Nane Yağı Ne İçin Kullanılır?

Nane yağı, pek çok alanda kullanılabilecek nitelikte olan bir kişisel bakım ürünüdür. Bu yağı kullanmak için onlarca neden bulabilmek mümkün olurken, temel neden ise sağlıklı bir bedene, cilde ve saçlara sahip olmak için kullanılmasıdır.

Nane yağının faydalarından bahsetmek gerekirse; nane yağı oldukça özel bir yağdır. Kullanıldığı alanlarda doğal bir ferahlık hissi uyandıran bu yağ, eklem ağrıları ya da kas ağrılarını hafifletmekte ve rahatlatmaktadır. Bunun ile beraber antimikrobiyal bir özelliğe sahip olan nane yağı, ağız kokusunu hafifletmekte ve sindirim sistemi problemlerine iyi gelmektedir.

Öte yandan nane yağı, mide ağrılarını hafifleten, sindirim sistemi problemlerini yumuşatan, kötü kokan nefesi tazeleyen, baş ağrısını hafifleten, solunum yolu problemlerine iyi gelen, zihinsel odaklanmayı iyileştiren, enerjiyi artıran, sıkı kasları gevşeten ve hatta eklem terapisi sağlayan bir yağdır. Şampuanlara katıldığında saç diplerini rahatlatıp daha canlı bir saç yapısı elde etmeye yardımcı olurken, aynı zamanda cilt sağlığına fayda sağlamakta ve doğal bir sinek – böcek kovucu olarak kullanılmaktadır.

Nane Yağını Bebekler ve Çocuklar Kullanabilir mi?

 

Günümüzde yüz binlerce kişi tarafından kullanılan cilt bakım yağları arasında yer alan nane yağı, yüzde 100 doğal ve bitkisel bir içeriğe sahiptir. Dolayısıyla çeşitli amaçlarla bebek ve çocuklarda da gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Örneğin; diş çıkaran bebeklerde bu süreçte oluşan ağrıları hafifleten nane yağı, Hindistan cevizi yağı ile beraber karıştırılarak, diş çıkacak olan etin üzerinde uygulanabilmektedir.

Fakat nane yağı bebek ve çocukların cildinde uygulanırken dikkatli olunması gereklidir. Pek çok uzman tarafından bebeklerin cildinde uygulanması tavsiye edilmemektedir. Çünkü bu gibi hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir.

Nane Yağı Nerede Satılır?

Nane Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Nane Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.