Aktar Bloğu

Moringa Çayını Demlemenin Püf Noktaları!

moringa cayini demlemenin puf noktalari

Son zamanlarda bir hayli popüler hale gelen moringa çayı, bir tür bitki çayıdır. İnsan sağlığı açısından mucizevi etkiler gösteren bu çay, kronik hastalıkları engelleme, vücuttaki iltihaplanmayı en aza indirgeme, diyabetik semptomları kontrol altına alabilme, bağışıklık sistemini güçlendirme gibi konularda büyük faydalar sağlayabilmektedir.

Bitki çayları arasında dikkat çeken moringa çayı, günlük yalnızca bir fincan kadar tüketildiğinde dahi etkilerini gösterebilmektedir. Bu çayın faydalarından bahsetmek gerekirse; kanser, gut, artrit, Alzheimer hastalığı, kalp rahatsızlıkları, şeker hastalığı ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar üzerinde olumlu yönde etki sağlaması, içeriğindeki C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmesi, yaralanma gibi durumlarda yaranın hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlaması ve kan hücrelerini artırması bu çayın faydaları arasında yer almaktadır.

Moringa Çayı Demleme Yöntemleri

İnsan sağlığına büyük ölçüde fayda sağlayan bitki çaylarından moringa çayı, özellikle bu bitkiyi bahçesinde yetiştirenler tarafından kolaylıkla hazırlanabilmektedir. Diğer insanlar için de kolay moringa çayı demleme yöntemleri bulunabilmektedir. Bu çay, moringa bitkisinin yapraklarından elde edilirken, yaprakların kurutularak ya da sarartılarak hazırlanması gereklidir.

Moringa Çayı En İyi Nasıl Demlenir?

En iyi moringa çayını demleme yöntemi, kaynamış su ve kurutulmuş bitki ile hazırlanmasıdır. Bu yöntemde öncelikle bir fincan suyun kaynatılması gereklidir. Bir çay kaşığı kurutulmuş moringa bitkisi kaynamış suyun içerisine ilave edilmeli ve yaklaşık olarak 10 – 15 dakika kadar demlemeye bırakılmalıdır. Bu sayede moringa çayı tüketime hazır olacaktır. Ayrıca iki dilim taze zencefil ve çay kaşığı kadar bal karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Öte yandan moringa çayını hazırlayabilmenin bir diğer yöntemi ise bitkinin sapları ile beraber blenderdan geçirilerek toz haline getirilmesidir. Bu şekilde yaklaşık olarak yarım dakika boyunca çekilen moringa, bitki çayı haline getirilebilmek için hazır olacaktır.

Moringa Çayı Demlemenin Püf Noktaları

Moringa çayını demleme yöntemleri değişiklik gösterirken, tıpkı diğer bitki çaylarında olduğu üzere püf noktası kaynamış suyun üzerine ilave edilerek demlemeye bırakılmasıdır. Aksi yönde hazırlanan moringa çayı bitkinin haşlanmasına ve dolayısıyla da özelliklerini kaybetmesine neden olabilmektedir.

Moringa çayı günümüzde pek çok aktarda satılan bir bitki çayıdır. Buralardan kolaylıkla temin edilebilen moringa çayını düzenli bir şekilde kullandığınızda etkili olabilmektedir.

Moringa Çayı Nerede Satılır?

Moringa Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Moringa Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

2 “Moringa Çayını Demlemenin Püf Noktaları!”üzerine düşünceler

  1. BÜŞRA dedi ki:

    Kargo anında geldi bu kadar beklemiyordum teşekkür ederim

  2. BETÜL dedi ki:

    Sabırsızlıkla beklediğim bir üründü. Siparişi verdikten bir gün sonra elime ulaştı. Gerçekten çok hızlı bir kargolama sistemleri var.

Yorumlar kapalı.