Aktar Bloğu

Moringa Çayı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Moringa çayı, besleyici özellikleriyle sağlığımız için çok faydalıdır. Moringa ağacı yapraklarından elde edilen moringa çayı faydaları incelendiği zaman diyabet ile mücadele etmeye, diyabeti önlemeye, sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.

Moringa Çayı Faydaları

Moringa çayı faydalarından biri diyabeti öncelemeye yardımcı olmasıdır. Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olan moringa çayı, hem enzimi hem de antioksidan üretimi için önemlidir. Her gün düzenli olarak moringa çayı içerek kan şekeri seviyesinin dengelenmesine yardımcı olunabilir. Asırlardır, insanlar moringa ve türevlerini hafif ve şiddetli sindirim problemlerinin gidermesine yardımcı olmaktadır için kullanmışlardır. anti-enflamatuar özelliği bulunan moringa, enfeksiyon, çeşitli rahatsızlar, gaz giderilmesi, kabızlık gibi rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Moringada aynı zamanda yüksek miktarda polifenole bulunmaktadır. Bu özelliği ile de oksidasyon ve hasardan korunmak mümkündür. Karaciğerdeki enzimlerin normale dönmesi ile başlar, bunun devamında da karaciğerdeki protein artışı sağlanır ve oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olur.

Moringanın içerisinde A vitamini, C vitamini ve E vitamini bulunmaktadır. Bunlara ek olarak kuersetin, kaempferol ve ramnetin bulunur. Söz konusu bileşikler sayesinde vücudumuz direnç kazanır. Anne sütünü artırmaya yardımcı olan moringa, özellikle emzirmenin ilk deneme haftalarında tüketilmesi tavsiye edilir. Ancak yine de hem hamilelerin hem de emziren annelerin moringa ve moringa çayı tüketiminden önce doktorlarına danışmaları önerilmektedir. Hindistan’da bir anne her gün düzenli olarak olarak moringa tüketmektedir. Özellikle de doğumdan sonra sağlık için Hindistan’daki annelere uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Kolesterolün düşmesine yardımcı olan moringa, enerji vermeye, hücresel hasarın azalmasına, doku onarımlarına yardımcı olmaktadır. Moringa çayın ise kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan moringa çayı, vücudumuzdan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. İçerisinde proteinden potasyuma, liften çeşitli vitaminlere kadar kilo vermemize yardımcı olan çok sayıda madde yer alır. Saçların uzamasına da yardımcı olan moringa, saç toniği olarak kullanılır. İçerisinde bulunan çinko ve amino asitler sayesinde saç dipleri sağlıklı hale kavuşur.

Moringa Çayını Kimler Tüketmeli, Kimler Tüketmemeli?

Moringa çayını herkes tüketebilir. Ancak hamilelerin, emziren annelerin, küçük çocukların, yaşlıların ve herhangi bir rahatsızlığı bulunan kişilerin moringa çayı tüketmeden önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilir.

Hemen hemen tüm marketlerde ve aktarlarda satışı gerçekleşen moringa çayını hemen satın almak için e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.