Menengiç yağını kullanmak için onlarca neden gösterebilmek mümkündür. Özellikle kişisel bakımına özen gösteren kişilerin kullanması gereken bu yağ, ayak kokusundan sivilcelere, saç dökülmelerinden böbrek taşı düşürmeye kadar pek çok alanda fayda sağlamaktadır.

Yağı kullanmak için birkaç neden göstermek gerekirse; sindirim sisteminin düzenli olarak çalışması, adet kanamalarını düzenlemesi, öksürüğe fayda sağlaması, saç beyazlamalarının önüne geçilebilmesi için bu yağ kullanılmalıdır.

Menengiç Yağının Faydaları!

Menengiç Yağının Faydaları!

Menengiç Yağının Faydaları!

Günümüzde her aktarda bulabilmenin mümkün olduğu bitkisel yağlardan olan yağ, çeşitli sağlık sorunlarına iyi gelmektedir. Örneğin; iştah açıcı özelliğe sahip olan bu yağ, iştahı kapalı olan ve kilo almak isteyenler tarafından kullanılabilmektedir. Karın ağrısına iyi gelmesi amacıyla karın bölgesine sürülerek uygulanan yağ, aynı zamanda adet düzensizliklerini bir düzene sokmakta ve antioksidan özelliği sayesinde vücutta dolaşan serbest radikalleri ortada kaldırabilmektedir.

Saç ve Cilt Üzerindeki Faydaları

Saç ve Cilt Üzerindeki Faydaları

Saç ve Cilt Üzerindeki Faydaları

Saç ve cilt üzerindeki faydaları da oldukça fazladır. Saç diplerinde meydana gelen kaşıntıları gidermesi, sivilce, siyah nokta ve akne sorunlarını ortadan kaldırması ve hatta yaşlanma etkileri ile erken saç beyazlamasının önüne geçebilmesi, yağın faydaları arasında yer almaktadır.

Bu gibi faydaları sayesinde cilt bakım yağları arasında yer alan bu yağ, cildi derinlemesine besleyerek daha canlı, parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Menengiç Yağı İçilir Mi?

İçilir Mi?

İçilir Mi?

Kullanım şekli, genellikle amacına göre değişmektedir. Örneğin; öksürüğün giderilmesi ve iştahı açarak kilo alınmasını sağlaması amacıyla kullanılacak ise içilebilmektedir. Bunun için bir fincan suyun içerisine 3-4 damla yağ damlatılarak tüketilebilmektedir.

Sivilce sorunları gibi kişisel bakım üzerine kullanılacak ise bir pamuk yardımı ile sorunlu bölgeye uygulanabilmektedir. Ayrıca karın ağrısını gidermek için karın bölgesine, selülitlerin azalması için bacak ve baldırlara, ayak kokusunun giderilmesi için de ayaklara masaj yaparak uygulanabilmektedir.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.